Take a fresh look at your lifestyle.

کاهش دما بین ۸ تا ۱۸ درجه در سواحل خزر و اردبیل/تداوم گرد و خاک در کرمان و یزد

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و اصفهان، ارتفاعات رشته کوه البرز و شمال آذربایجان شرقی، همچنین شمال اردبیل و آذربایجان غربی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: همچنین تا ۲۴ ساعت آینده گردوخاک در استان‌های کرمان و یزد تداوم دارد.

وی اظهار داشت: روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت در استان های ساحلی خزر و اردبیل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود و بعد از ظهر دوشنبه در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و آذربایجان شرقی نیز رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

اصغری ادامه داد: روز دوشنبه کاهش دما بین ۸ تا ۱۲ درجه در سواحل خزر و کاهش دمای ۱۰ تا ۱۸ درجه ای در استان اردبیل پیش بینی می شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در مناطقی که نام برده شد در این مدت، پیش بینی رگبار باران، وزش باد شدید موقت، خیزش گردو خاک، احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال وقوع تگرگ، احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه‌های موقت وجود دارد.

وی افزود: در این راستا توصیه می شود احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در کوهنوردی و چرای دام‌ در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب و تحکیم سازه‌های موقت در دستور کار باشد.

اصغری افزود: در روزهای سه شنبه تا جمعه در ساعات بعد از ظهر و شب در استان‌های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز و استانهای واقع در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس و نواحی مرکز کشور، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری در شرق کشور به ویژه زابل و وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز از بعد از ظهر امروز تا اواخر وقت فردا مواج است.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده ابری در بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۸ و ۱۸ درجه خواهد بود.

اصغری اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۲ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه بالای صفر و اردبیل با کمینه دمای ۴ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.