Take a fresh look at your lifestyle.

پسر جوان: وسوسه پول‌های باد آورده زندگی ام را ویران کرد

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، وقتی قرار شد مدیران آن شرکت فقط به حساب بانکی من پول واریز و برداشت کنند و در قبال آن، روزی ۵۰۰ هزار تومان هم به من بدهند، خیلی خوشحال شدم. وسوسه این پول‌های بادآورده چنان افکارم را درگیر کرده بود که نفهمیدم …

این‌ها بخشی از اظهارات جوان ۲۵ ساله‌ای است که به اتهام کلاهبرداری توسط نیرو‌های کلانتری قاسم آباد مشهد تحت بازجویی‌های فنی و پلیسی قرار گرفته بود. این جوان که خود را با شاکیان زیادی رو به رو می‌دید، درباره این ماجرای کلاهبرداری به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: پدر و مادرم کارمند یکی از ادارات دولتی بودند و من و خواهرم سعی می‌کردیم برای رضایت آن‌ها درس بخوانیم. به همین دلیل من با تلاش شبانه روزی دیپلم گرفتم و در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل دادم. به خاطر علاقه‌ای که به این رشته تحصیلی داشتم، خیلی زود فوت و فن کار با رایانه را آموختم و در کنار تحصیل، کار می‌کردم تا مخارج خودم را تامین کنم و سربار خانواده ام نباشم.

خلاصه بعد از پایان تحصیلات، عازم خدمت سربازی شدم و در همین اثنا به عضویت برخی گروه‌های فضای مجازی درآمدم. در یکی از همین گروه‌ها بود که فهمیدم آن‌ها در زمینه کیف پول مجازی فعالیت دارند. من هم که در این زمینه تخصص داشتم به گروه آن‌ها پیوستم به طوری که پول خوبی نیز نصیبم شد. اما بعد از اتمام سربازی در جست و جوی شغلی مناسب و در شأن خانواده ام بودم تا این که روزی پیامی از یک فرد ناشناس در اینستاگرام دریافت کردم.

آن فرد که گویی به طور کامل مرا می‌شناخت و می‌دانست که در جست و جوی کار هستم، به من پیشنهاد داد مدارک شناسایی و تحصیلی ام را برایش ارسال کنم تا در شرکت برادرش استخدام شوم. من هم ذوق زده مدارکم را فرستادم و این پیگیری‌های پیامکی چند روز ادامه یافت. تا این که همان فرد ناشناس از من خواست قبل از آغاز به کارم در شرکت آن‌ها یک حساب بانکی به نام خودم افتتاح کنم تا آن‌ها امور مالی شرکت را با این حساب انجام بدهند چرا که معتقد بودند نمی‌خواهند پول‌های نقد تا زمان سر و سامان گرفتن شرکت به دست برخی طلبکار‌های سودجو بیفتد. آن مرد ناشناس متعهد شد در قبال این کار، روزی ۵۰۰ هزار تومان هم به من پرداخت کند.


:


ابتدا ترسیدم و نگران بودم که شاید دردسری برایم ایجاد شود، ولی او چنان با چرب زبانی هایش مرا قانع کرد که وسوسه این درآمد هنگفت همه وجودم را فرا گرفت. بالاخره رضایت دادم و شماره حساب بانکی ام را برایش ارسال کردم. حدود دو ماه از این ماجرا گذشت و آن‌ها روزی ۵۰۰ هزار تومان هم به من می‌دادند، ولی در همین اثنا زنگ تلفن همراهم به صدا در آمد و ماموران انتظامی مرا به کلانتری قاسم آباد احضار کردند.

زمانی که وارد کلانتری شدم تازه فهمیدم که افراد زیادی از من شکایت کرده اند. آن‌ها پول‌های هنگفتی را برای خرید لوازم منزل به حساب بانکی من واریز کرده اند، اما هیچ گونه اجناسی تحویل خریداران نشده است. هراسان و وحشت زده با شماره تلفن آن مرد ناشناس تماس گرفتم، اما گوشی او خاموش بود و من در حالی فهمیدم در دام کلاهبرداران حرفه‌ای افتاده ام که هیچ نشانی و مشخصاتی از آن‌ها نداشتم و ماجرای شرکت هم یک دروغ بزرگ بود…

شایان ذکر است، به دستور سرهنگ علی معطری (رئیس کلانتری قاسم‌آباد) تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری افراد مورد ادعای این جوان ۲۵ ساله آغاز شد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

منبع: خراسان

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.