Take a fresh look at your lifestyle.

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، جالب است که مردم استرالیا با خیال راحت روی این قاره زندگی میکنند، در حالی که در اطراف آن‌ها جاندارانی وجود دارند که به سرعت میتوانند انسان را از پا دربیاورند. این جاندارانی که در عمق جنگل و یا اقیانوس پنهان شده اند، منتظر هستند تا یک انسان یا هر موجود دیگری را ببینند تا جان او را بگیرند. حتی شاید خود شما هم متوجه آمدن آن‌ها نشوید. با ما همراه باشید تا مرگبارترین حیوانات استرالیا را با هم مرور کنیم.

۱۰. سنگ ماهی

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

شاید به فکرتان هم نرسد که یک ماهی مرگبار باشد. چون همه‌ی ما عادت داریم که در خانه‌های خود ماهی نگه داریم و آن‌ها را در آکواریوم قرار میدهیم. اما درباره‌ی سنگ ماهی قضیه فرق میکند. چون این ماهی مرگبارترین ماهی جهان به شمار میرود. دلیل نامگذاری ان این است که این ماهی میتواند به رنگ‌های مختلف تبدیل شود و لا به لای سنگ‌های کف اقیانوس خودش را پنهان کند. اگر چه این ماهی، ماهی‌های کوچک‌تر را میخورد، اما ممکن است زمانی که دارید در کنار بقیه ماهی‌ها شنا میکنید، شما را غافلگیر بکند. باله‌ی پشتی این ماهی دارای برآمدگی‌هایی است که میتواند پوست و گوشت را خوب بشکافد. این برآمدگی‌ها حاوی کیسه زهر هستند که اگر با بدن انسان تماس پیدا کنند، درد شدیدی ایجاد میکنند که تا ساعت‌ها ادامه دارد. اما رفته رفته بدتر میشود و منجر به شوک، فشار خون، فلج عضلات و سرانجام مرگ میشود. به نظر نمیرسد که بخواهید بعد از یک روز ماهیگیری یا شنا، به این سرنوشت دچار شوید

۹. عنکبوت پشت قرمز

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

این جاندار ظاهر زیبایی دارد، بنابراین شاید تصور نکنید که مرگبار باشد. این عنکبوت زیبا در استرالیا زندگی میکند. دلیل نامگذاری او این است که در پشت نوع ماده‌ی این حاندار، یک نوار قرمز رنگ شبیه به اخطار وجود دارد. تازه این عنکبوت میتواند علائم مختلفی ایجاد کند مانند انقباض و انبساط ناگهانی، استفراغ، ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، ضعف و عرق کردن. زهر این جاندار ممکن است به سرعت باعث مرگ شود مگر اینکه سریع از پادزهر استفاده کنید. این حقیقت که این جاندار در استرالیا وجود دارد باعث میشود هر چیز قرمز رنگ را خوب بررسی کنید.

۸. مار تایپان

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

این مار که یکی از مار‌های بومی استرالیا به حساب میاید، یک مار قهوه‌ای رنگ است که در بیابان‌های استرالیا زندگی میکند. این مار میتواند تا بیش از ۲/۵ متر رشد کند. زهر دوازده میلی لیتری این مار، میتواند با یک نیش، صد مرد بالغ را از پا در بیاورد. تنها با یک گاز، ضربان قلب فرد افزایش پیدا میکند و به سکته منجر میشود. اما خوشبختانه این مار‌های بزرگ، بیشتر در جا‌های خلوت دیده میشوند که ساکنان زیادی در آن مکان‌ها زندگی نمیکنند. اما باز هم امکان خطر وجود دارد.

۷. کوسه سفید بزرگ

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

با شنیدن نام این کوسه همه‌ی ما به یاد فیلم‌هایی میفتیم که چندین کوسه بزرگ در اعماق اقیانوس، فردی را اسیر کردند و به دور او میچرخند. حتی اگر اثری از آن‌ها ببینیم دیگر به ساحل نزدیک نمیشویم. کوسه‌های بالغ تا به حدود ۶ متر رشد میکنند و وزنشان هم تا ۱۸۰۰ کیلوگرم افزایش پیدا میکند که برای کشتن چندین نفر کافی است. این کوسه‌ها در استرالیا تا به حال به چندین نفر حمله کردند. در استرالیا حدود ۷۰۰ حمله گذارش شده که ۲۰۰ تا از آن‌ها منجر به مرگ و بقیه زخمی شدند. کوسه حدود ۱۰۰ دندان تیز دارد که با یک گاز میتواند شما را به دو تیکه تقسیم کند.

۶. مار سیاه شکم قرمز

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

به نظر میرسد که رنگ قرمز نشانه‌ی مرگ آور بودن جانداران است. این نوع مار که بومی شرق استرالیا است، میتواند تا ۲ متر رشد کند. پوست سیاه به این جاندار کمک میکند تا در شب پنهان شده و طعمه‌ی خودش را که اغلب قورباغه‌ها هستند را شکار کند. اما شکم قرمز او مانند چراغ نئون روشن و مشخص است. زهر نیش این مار موجب مرگ سلول‌های پوست میشود و اگر پادزهر به سرعت استفاده نشود موجب از کار افتادن کلیه و مرگ میشود.

۵. هشت پای خال آبی

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

این جاندار دریایی زیبا بیشتر به نظر میرسد که از دل فیلم‌های سینمایی و یا برنامه‌های گرافیکی خارج شده باشد. پا‌های بلند و لوله‌ای مانندش در همه حال مشخص است. اما اگر احساس خطر کند، مانند یک مشعل خودش را جمع میکند. اگر متوجه این جاندار نشوید و شما را گاز بگیرد، در ان صورت ماهیچه‌های شما ضعیف میشود و به احتمال زیاد منجر به مرگ شما میشود. تا کنون برای این جاندار، هیچ پادزهری شناخته نشده.

۴. عنکبوت قیف ساز شبکه‌ای

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

این نوع عنکبوت آزادهنده‌ترین عنکبوت جهان است که البته یک نوع دیگر از خودش در شهر سیدنی وجود دارد که ان مرگبارترین نوع عنکبوت به شمار میرود. این عنکلوت‌ها میتوانند از یک تا پنج سانتی متر رشد کنند و به رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای باشند. زهر این جاندار، سیستم عصبی انسان را هدف قرار میدهد و در نتیجه ان از دهان کف خارج میشود و اگر درمان نشود منجر به مرگ خواهد شد و بدتر از آن اینکه تمامی این اتفاق‌ها در طی دو ساعت رخ میدهد.

۳. تمساح آب شور

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

درباره قدرت مرگ آور تمساح‌های آب شور هیچ شکی وجود ندارد. با وجود بیش از صدهزار تمساح در اب‌های استرالیا و این واقعیت که تعداد ان‌ها روز به روز بیشتر میشود، قضیه کمی ترسناک به نظر میرسد. این نوع تمساح میتواند تا بیش از ۵ متر رشد کند و وزن آن نیز به بیش از هزار کیلوگرم افزایش پیدا کند. این تمساح با ۶۸ دندان بزرگ، انسان را به راحتی میجود و تکه تکه میکند. از سال ۱۹۷۱ که این گونه‌ی تمساح مورد حفاظت قرار گرفته، حدود یک سوم حملات تمساح‌ها به مرگ منجر شده.

۲. عروس دریایی ایروکانجی

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

زمانی که واژه‌ی مرگ آور به گوشتان میرسد به فکر جانداری میفتید که در آب لم داده و مشغول خوردن شکار خودش است. اما اگر با عروس دریایی ایروکانجی مواجه شوید، از این تصور خودتان پشیمان میشوید. نام این عروس دریایی از مردم منطقه سرچشمه گرفته شده. زمانی که این جاندار زه رخودش را به شما برساند، به سندروم ایروکانجی مبتلا میشوید. این سندروم به ناراحتی، تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی منجر میشود. این سندروم همچنین خون رسانی به قلب را با مشکل مواجه میکند. تمامی این اتفاقات تا ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بعد از گزیدگی رخ میدهد؛ بنابراین برای واکنش نشان دادن، فرصت زیادی ندارید. زهر این موجود صدبرابر از زهر مار کبری زهرآور‌تر است و بدتر اینکه این عروس دریایی اندازه ناخن شماست. برای همین ممکن است متوجه حضور این جانور در کنار خودتان نشوید.

۱. زنبور دریایی

۱۰ مورد از مرگبارترین حیوانات استرالیا + تصاویر

این توع جاندار، نوعی عروس دریایی است که در آب‌های کرانه‌ی استرالیا دیده میشود. این زنبور‌های دریایی با گزیدن انسان، سم مهلکی را به بدن منتقل میکنند. این گزش علائمی مثل افت فشار خون، درد، فروپاشی قلبی و عروقی و در نهایت به ایست قلبی منجر میشود. اگر چه این جاندار همانند عروس دریایی ایرکانجی است، اما نوعی از آن به اندازه‌ی توپ بستکبال است. به این معنی که زهر بیشتری داشته و میتواند سیستم عصبی فرد را بیشتر مورد هدف قرار بدهد. زنبور دریایی از دیگر عروس‌های درویایی مهلک‌تر است. زیرا که فرصت چندانی برای درمان نیست و قربانی در عرض چند دقیقه از بین میرود. بسیاری از قربانیان در آمبولانس یا بیمارستان فوت کرده اند.

منبع: تن تاپ

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.