Take a fresh look at your lifestyle.

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد،در جهان هیچ چیزی غیر قابل باور نیست و ممکن است افرادی زندگی کنند که با بقیه فرق‌های بخصوصی داشته باشند در این گزارش می توانید با عجیب و غریب‌ترین انسان‌های آشنا شوید.

مغز شگفت انگیز

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

دنیل پاول تِیمت، یک دانشمند انگلیسی تبار مبتلا به اوتیسم است که توان محاسبات ریاضی بسیار بالا، حافظه زنجیره‌ای و قدرت یادگیری زبان‌های دیگر را دارد. وی با صرع مادرزادی متولد شده است. او اعداد را تا حداکثر عدد ۱۰ هزار، با شکل، رنگ و فرم ویژه‌ای در ذهن متصور می‌شود. به این ترتیب، می‌تواند نتیجه محاسبات خود را در ذهن همانند یک منظره ببیند.

حتی می‌تواند حس کند که اعداد، اولیه یا ترکیبی هستند. تصاویری که وی از اعداد در ذهنش دارد بسیار منحصربه فرد و عجیب هستند. مثلا عدد ۲۸۹ از منظر وی بسیار زشت است در حالی که عدد ۳۳۳ بسیار زیباست. یا مثلا عدد پی هم به نظرش ترکیب زیبایی دارد. او حتی می‌توانید از تصویر اعداد در ذهنش نقاشی هم ترسیم کند. به طور مثال، با آبرنگ زیبایی‌هایی عدد پی را نقاشی کرده است.

«تِیمت» در میان اروپایی ها، رکورد حافظه و شمارش عدد پی تا ۲۲۵۱۴ در عرض ۵ ساعت را دارد. وی همچنین توانایی سخن گفتن به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، فنلاندی، آلمانی، اسپانیایی، لیتوانیایی، رومانیایی، استونیایی، ایسلندی، ولش و اسپرانتو را دارد. او به شخصه زبان استونیایی را دوست دارد، زیرا از نظر آوا.

غنی‌تر از دیگر زبان هاست. او همچنین یک زبان جدید به نام مانتی برای خودش اختراع کرده است. «تِیمت» توانایی یادگیری زبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارد به زوری که زبان ایسلندی را در عرض یک هفته یاد گرفته است.

پسری که می‌تواند با اصوات «ببیند»

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

بِن آندروودثاوت نابیناست و جفت چشم هایش در سن ۳ سالگی به دلیل ابتلا به سرطان، تخلیه شده اند. با این وجود، او بسکتبال و دوچرخه سواری می‌کند و یک زندگی کاملا عادی دارد. استعداد شگفت آور بن در این است که وی از اصوات و آوا‌ها برای مسیریابی محیط پیرامون خود بهره می‌گیرد. او از عصا یا دیگر نیرو‌های کمکی یاری نمی‌گیرد و فقط و فقط به صدا‌ها گوش می‌سپارد.

گوش او اکوی اجسام را دریافت کرده و به کمک آن، محل قرار گیری آن‌ها را پیدا می‌کند. او تنها انسانی است که همانند دلفین‌ها از بازتاب اصوات برای مسیریابی خود استفاده می‌کند.

پسر لاستیکی (The Rubberboy)

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«دنیل براونینگ اسمیث»، بدن فوق العاده منعطف و تغییرپذیری دارد به طوری که تاکنون ۵ بار توانسته نام خود را در فهرست رکورد‌های گینس به ثبت برساند. وی همچنین بندباز بسیار مشهوری نیز به شمار می‌رود. او تاکنون در بسیاری از برنامه‌های پربیننده تلویزیونی، از جمله شو تلویزیونی اوپرا وینفری و بازی‌های بیس بال و بسکتبال حضور داشته. او به گونه‌ای اعضای بدن خود را می‌چرخاند که گویی هیچ استخوانی در بدنش وجود ندارد.

آقای همه چیز خوار

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«مایکل لوتیتو» که با لقب «آقای همه چیز خوار» نیز شناخته می‌شود در سال ۱۹۵۰ میلادی متولد شده و معده اش توان هضم هر نوع ماده‌ای در روی زمین را دارد. او توان خوردن آهن، شیشه و لاستیک را دارد و به همین خاطر، به راحتی می‌تواند تلویزیون، دوچرخه یا موتور را خورده و قورت دهد.

وی از این توانایی خود برای جلب توجه و ضبط برنامه‌های پر بیننده استفاده می‌کند. به طور مثال، در خلال سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۰ میلادی به خوردن یک فروند هواپیما اقدام کرد که حدود دو سال طول کشید.

او از کودکی به خوردن مواد غیرمعمول می‌پرداخته و این مساله را در سال ۱۹۶۶ علنی کرده است. جالب است که تاکنون به دلیل خوردن اشیا با هیچ گونه مشکل جسمانی یا مسموم شدن مواجه نشده. اسید معده وی به طرز عجیبی قوی است و توان هضم هر نوع ماده‌ای را دارد. همچنین گفته شده که ضخامت دیواره معده نیز دو برابر بیشتر از حالت طبیعی است.

مردی با دندان قوی

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

در اوایل پائیز ۲۰۰۷ میلادی، فردی به نام «راتاکریشنان وِلو» از مالزی، نگاه‌های زیادی را به سوی خود جلب کرد. وی در تاریخ یاد شده، در ایستگاه قطار کوالا لامپور در مالزی، یک قطار با وزن ۲۹۷٫۱ تن را با دندان هایش تا فاصله ۲٫۸ متری کشید.

وی در سن ۱۴ سالگی از مرتاض‌های هندی آموخته بوده که چگونه تمامی نیروی بدن خود را روی یک عضو از بدنش منتقل کرده و از آن استفاده کند.

مرد آهن ربایی

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«لیو ثاو لین» یک مرد ۷۰ ساله مالزیایی نیز به دلیل کشیدن یک اتومبیل در مسافت ۲۰ متری با استفاده از یک زنجیر آهنیِ متصل به قلاب آهنیِ چسبیده به شکم خود، توانست برای خود شهرت جهانی دست و پا کند.

وی در این رابطه بیان داشته که پس از خواندن مقاله‌ای در رابطه با یک خانواده تایوانی که همین توان بدنی را دارند، اجسام گوناگونی به شکم خود وصل کرده و متوجه شده که پوستش خاصیت آهن ربایی دارد و می‌تواند وسایل آهنی را به بدن خود وصل کند. جالب‌تر از همه اینکه این نعمت خدادادی، موروثی بوده و به سه پسر و دو نوه اش نیز به ارث رسیده است.

مردی که هرگز نمی‌خوابد

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«Hai Ngoc»، مرد ۶۴ ساله آسیایی در سال ۱۹۷۳ میلادی دچار تب شده و پس از آن دیگر هرگز نتوانست در شب بخوابد. او بیش از ۱۲ هزار شب متوالی است که نخوابیده و همچنان سالم و سلامت به زندگی خود می‌پردازد. وی قادر است هر روز ۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی را هر روز ۴ کیلومتر پیاده حمل کند. وی با استفاده از هیچ دارویی توان خواباندن خود در شب‌ها را ندارد.

با این تفاسیر، وقتی به پزشک مراجعه کرده و تست‌های مختلف را انجام داده، پزشکان سلامت جسمانی او را تایید کرده اند. در این شب‌ها که وی توان خوابیدن ندارد، یا کار‌های کشاورزی خود را ادامه می‌دهد یا به نگهبانی از مزرعه اش می‌پردازد. این مرد با همسر و ۶ فرزند خود زندگی می‌کند.

نجواکننده شیر‌ها

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«کوین ریچاردسن»، می‌گوید با اعتماد به غریضه می‌تواند ارتباط نزدیک و بی خطری با حیوانات درنده خویی همانند شیر، چیتا، ببر، پلنگ و کفتار‌ها برقرار کند. وی بیشتر از همه با شیر‌ها رابطه بدون خطری ایجاد می‌کند و می‌تواند با آن‌ها بازی کند و هیچ ترسی از بلعیده شدن توسط سلطان جنگل هم نداشته باشد. این کار با اینکه بسیار خطرناک است، اما کوین با ایمان به توانایی خود، همیشه با خیال جمع و اطمینان خاطر به نزد شیر‌ها می‌رود.

مردی با چشمان از حدقه بیرون زده

معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان+تصاویر

«کلادیو پینتو» قادر است جفت چشم‌های خود را به اندازه ۴ سانتی متر از حدقه بیرون بیاورد. وی در این رابطه بیان داشته که این یک هدیه از طرف خداوند است و من از آن استفاده می‌کنم. با بیرون آوردن چشم‌های خود می‌توانم کسب درآمد کنم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.