Take a fresh look at your lifestyle.

دارویی‌ها صدرنشین صف‌های فروش

صف‌های خرید و فروش: در نمودار به بررسی نماد‌های حاضر در بورس و فرابورس پرداخته شده است و تعداد نمادهایی که در پایان روز معاملاتی در صنایع مختلف در صف خرید یا فروش قرار داشته‌اند به تفکیک صنعت مشخص شده است.

با استفاده از این داده‌ها می‌توان اقبال بازار به صنایع مختلف را مورد ارزیابی قرار داد. در آخرین روز از دادوستد‌های بازار گروه مواد و محصولات دارویی با ۳۸ نماد و ۷۹درصد از تعداد سهام موجود در صنعت در صف فروش بیشترین تعداد سهام در صف فروش را داشتند.

در بازار روز سه‌شنبه فضای کلی حاکم بر بازار موجب شد از میان ۶۱۲ نماد در ۴۷ صنعت مختلف، ۳۵۰ نماد با صف فروش بسته شوند و تنها ۴۱ نماد در صف خرید باقی بمانند. گروه «سایر محصولات کانی غیر فلزی» با ۶ نماد و ۲۹درصد  از تعداد سهام موجود در صنعت بیشترین صف‌های خرید را به خود اختصاص دادند.

سهام پرنوسان: در نمودار رو به رو نمادهای با نوسان کامل در روز معاملاتی مورد بررسی قرار گرفته است. نوسان در طول روز معاملاتی را می‌توان به دو نوع مثبت(+) و منفی (-) تقسیم بندی کرد. منظور از نوسان (+) این است که نمادهای قرار گرفته در این گروه از کمترین قیمت مجاز تا بیشترین قیمت مجاز نوسان داشته‌اند. به نوعی می‌توان گفت تقاضا در آنها نسبت به عرضه پیشی گرفته است و در گروه نوسان (-) برخلاف گروه قبل عرضه در آنها بیشتر از تقاضا بوده است. به‌عنوان مثال در آخرین روز از داد و ستد‌های بازار، نماد‌«مداران» کمترین قیمت را در کل زمان بازار در صف فروش به ثبت رسانده است.

در ادامه داد‌وستد‌ها این نماد بیشترین قیمت خود را در صف خرید به ثبت رسانده است و در نهایت مداران با صف خرید کار خود را به پایان رسانده است.

افزایش حجم ناگهانی: روز سه‌شنبه نماد‌هایی معامله شده‌اند که حجم معاملات آنها رشد چشمگیری داشته است. بر این اساس حجم معاملات یک سهم بیش از ۵ برابر نسبت به میانگین ماهانه رشد داشته است. همچنین در میان این نماد‌ها، امید با ۸۵ میلیون سهم بیشترین حجم را به ثبت رسانده است.

 

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.