Take a fresh look at your lifestyle.

بسته «ستاد اجرایی» برای سی‌سخت

چهارشنبه شب هفته گذشته زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶/ ۵ریشتر شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. محمد مخبر در سفری یک‌روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد، از مناطق آسیب‌دیده این استان بازدید کرد. او در این سفر اقدامات ستاد فرمان اجرایی امام را در قالب بسته‌ای ۵‌منظوره توضیح داد. بر اساس گفته‌های رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات این ستاد از نخستین لحظات وقوع حادثه و در جهت جلوگیری از افزایش خسارات، با اعزام نیرو و محموله‌های مورد نیاز، آغاز شده است. در گام بعدی ستاد اجرایی فرمان امام کانکس و سرویس بهداشتی در منطقه آسیب‌دیده راه‌اندازی کرده است. اقدام بعدی را می‌توان مربوط به بازسازی خانه‌ها دانست. به گفته رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، در این گام اولویت اصلی این ستاد بازسازی خانه‌های ۱۰۰درصد تخریب شده و اعطای وام بلاعوض به ساکنان این خانه‌ها است.  به گفته محمد مخبر، پس از اجرایی شدن شرایط در این مناطق به خانواده‌ها بسته‌های لوازم خانگی اهدا خواهد شد. رئیس ستاد فرمان اجرایی امام همچنین از هزار طرح اشتغا‌ل‌زایی با ظرفیت ایجاد ۳ هزار شغل جدید و سرمایه‌گذاری ۱۳۰هزار میلیارد تومانی در این استان خبر داد.

محمد مخبر در سفری یک روزه وارد فرودگاه یاسوج شد و مورد استقبال نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت. او بلافاصله عازم مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا شد و ضمن بازدید از مناطق آسیب‌دیده و تخریب‌شده، با مردم این منطقه از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درحاشیه این بازدید و درجمع خبرنگاران گفت: از نخستین لحظه‌ وقوع زمین‌لرزه هفته گذشته، تمام نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی فرمان امام برای کمک به مردم بسیج شدند و در اولین ساعات، قرارگاه جهادی ستاد در سی‌سخت راه‌اندازی شد.

او افزود: چندین محموله حامل هزاران بسته غذای آماده، پتو، چادر، بخاری، اقلام بهداشتی و ضدکرونایی به این منطقه ارسال و بین مردم توزیع کردیم، دو آشپزخانه مجهز برای طبخ ۳ هزار غذای گرم در هر وعده و یک کاروان سلامت برای ارائه خدمات رایگان پزشکی و دارویی در سی‌سخت مستقر و راه‌اندازی کردیم. او افزود: با توجه به برودت هوا در این شهرستان، از دیروز بیش از ۱۰۰ کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زده‌ها و ۱۰۰ سرویس بهداشتی مجزا در سی‌سخت به ارزش ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام ارسال و مستقر شد. او خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم که منطقه به تعداد کانکس بیشتری نیاز دارد، بازهم خواهیم فرستاد.

مخبر با اشاره به تخریب بخش زیادی از منازل مردم گفت: اولویت اول بازسازی خانه‌هایی است که ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند و به این منظور ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض به صاحبان این منازل اعطا می‌کند. او افزود: بازسازی خانه‌هایی که در خانواده آنها دومعلول یا بیشتر وجود دارند را به طور کامل و ۱۰۰ درصد برعهده می‌گیریم، ضمن اینکه مبلغی راهم در اختیار بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی جهت بازسازی و مرمت خانه‌های مردم قرار خواهیم داد. مخبر خاطرنشان کرد: پس از عادی شدن شرایط زندگی مردم دراین منطقه، بسته‌های لوازم خانگی هم به خانواده‌های آسیب‌دیده اهدا می‌کنیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد در استان نیز گفت: اجرای هزار طرح با ظرفیت ایجاد  ۳ هزار شغل جدید و سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار ستاد قرار دارد.

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.