Take a fresh look at your lifestyle.

رشد کشور فقط با اتکا به داخل/ زیر لبخند مرموزانه دشمن فقط نفاق است

به گزارش خبرنگار تراز اقتصاد، مهدی چمران امروز در پویش ملی کمک‌های مؤمنانه به یاد شهدای مهندس دفاع مقدس و جبهه مقاومت که به همت سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشوری در مسجد فرودگاه مهر آباد برگزار شد، ضمن اشاره به دست نگاشته‌های شهید چمران در باره حضرت علی(ع) اظهار داشت: در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس رزمنده‌های ما و انقلابیون برای خدا می‌جنگیدند و جان خود را فدا کردند و خدا هم در این دنیا پاداش آنها را داد و در آن دنیا پاداش بالاتری می‌دهد.

وی ضمن تبریک روز پنجم اسفند به عنوان روز مهندس گفت: در طول جنگ تحمیلی مهندسان بسیجی کارها و ابتکارات فراوان و ارزنده‌ای داشتند، زمانی یکی از همین مهندسان پیش دکتر چمران آمد و از وی خواست که در جنگ همراه باشد. شهید چمران به وی گفت شما به عنوان استاد دانشگاه کارهای بزرگ‌تری از این تفنگ دارید و ما  جای دیگری از شما کمک می‌خواهیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: آن زمان در منطقه بین اهواز و حمیدیه خط نفوذ دشمن بود، دشمن تا حمیدیه آمده بود و در آستانه ورود به اهواز بود که اگر اهواز را می‌گرفت، فاجعه رخ می‌داد. همین مهندس بالای تپه حمیدیه به درخواست شهید چمران سنگر بتنی بزرگی ساخت که بسیار مستحکم بود و در پایین تپه هم کانالی احداث کردند و زمانی که نیروهای عراقی آمدند، به دلیل وجود کانال و آتش تیربار از بالا، نتوانستند پیشروی کنند و این نمونه‌ای کوچک از کارهای مهندسی در جنگ است.

چمران گفت:‌ هنوز خط مشی درستی برای کارهای ابتکاری و خلاقیت جوان‌ها در کشور نداریم، البته شرکت‌های دانش بنیانی آمده‌اند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم حمایت می‌کند، اما توان و نیروهای جوان ما بیش از این ظرفیت است.

وی ادامه داد: پیش از این با اتکا به کشور و داخل خود را نجات دادیم، اما امروز عده‌ای به دلیل عدم اتکا به نیروهای خودی و چشم بستن به روی متخصصان داخلی دنبال این هستند که غربی‌ها از آن طرف آب‌ها بیایند و رفع تحریم‌ کنند و به همین دلیل است که ما دچار چنین مصائبی شده‌ایم.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: امام(ره) به خوداتکایی تأکید کردند و همان زمان در نیروهای مسلح جهادهای خودکفایی تشکیل شد. شهید فخری‌زاده رئیس یک پژوهشکده بود و شهید چمران هم زمانی که وزیر دفاع شد مرکزی به نام مرکز گسترش و پژوهش منابع دفاعی را راه‌اندازی کرد و یک غیرنظامی متخصص را آنجا منصوب کرد.

چمران گفت: باید تلاش کنیم مشکلات را خودمان حل کنیم، دشمن از خارج نمی‌آید تا مشکلات ما را حل کند و زیر لبخندهای مرموز منافقانه آنها جز دشمنی و نفاق چیزی نیست.

وی افزود: متخصصان ما امروز در بسیاری از حوزه‌ها ورود کردند و در بخش‌های مهندسی، پزشکی، نانوتکنولوژی و… پیشرفت‌هایی داشته‌ایم، اما کافی نیست و باید به پای علم و دانش جهان برسیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: به گفته مقام معظم رهبری باید به قدری پیشرفت کنیم که دیگرانی که می‌خواهند از علم ما استفاده کنند، زبان فارسی بیاموزند.

چمران اظهار کرد: ما نشان دادیم می‌توانیم در جنگ مقابل دشمن بایستیم،‌ امروز پیشرفت‌ترین پهپادهای رادارگریز هم نمی‌توانند از خط مرزی ما عبور کرده و وارد کشور شوند و دشمن هم فهمیده است که در قبال این مهندسان و متخصصان داخلی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.