Take a fresh look at your lifestyle.

هشدار وزش باد شدید و گرد و خاک در بسیاری از شهرها/ باران در اغلب شهرها ادامه دارد

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی، روز پنج‌شنبه در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بارش‌ها ادامه دارد. 

وی گفت: امروز شدت بارش‌ها در استان‌اهای غرب و شمال‌غرب کشور و مناطقی نظیر آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان است. همچنین امروز در کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، همدان، مرکزی، البرز، قزوین، تهران، گیلان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده داریم. 

وی ادامه داد: روز جمعه 6 فروردین در شرق سواحل خزر،‌ دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، شمال‌شرق کشور، مرکز، شمال‌غرب، جنوب‌غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش خواهیم  داشت و روز شنبه 7 فروردین در سواحل غربی خزر و مناطقی از شمال‌غرب و شمال‌شرق بارش پیش‌بینی می‌شود. 

وی اظهار کرد: روز یکشنبه 8 فروردین در نوار شمالی کشور بارش‌ها افزایش می‌یابد. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز خصوصاً دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی البرز مرکزی و غربی وزش باد شدید داریم.

اصغری بیان کرد: در سه روز آینده با توجه به افزایش سرعت وزش باد در برخی مناطق جنوب‌غرب، غرب، جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد وخاک داریم. در همین مدت، در مناطقی از مرکز، شمال‌شرق و شمال‌غرب وزش باد شدید خواهد بود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز با توجه به وزش باد شدید جنوبی، دمای هوا در سواحل خزر به صورت محسوسی افزایش یافته است و از فردا تا اواسط هفته آینده با توجه به شمالی شدن جریان هوا، 8 تا 10 درجه کاهش دما را در این منطقه داریم. 

اصغری بیان کرد: امروز و فردا دمای هوا به صورت محسوسی در شمال‌شرق افزایش می‌یابد و از جمعه تا اواسط هفته آینده کاهش 8 تا 12 درجه‌ای دما را در این منطقه داریم. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: با توجه به امکان ذوب برف به دلیل افزایش دما و بارش باران، در دو روز آینده در دامنه‌ای البرز مرکزی و  غربی و مناطق کوهستانی شمال‌غرب احتمال افزایش حجم روان‌آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی وجود دارد. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه‌ابری در برخی ساعات ابری همراه با وزش باد شدید و رگبار باران و رعد و برق خواهد بود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 23 و 13 درجه خواهد بود.

اصغری گفت: فردا همدان با کمینه دمای یک درجه زیرصفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.