Take a fresh look at your lifestyle.

نقشه زوج سیاهپوش هنگام عزاداری در خانواده‌های پولدار

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، چند ماه پیش بود که ماجرای سرقت طلاجات از خانه اعیانی در زمان برگزاری مراسم خاکسپاری پیش روی پلیس قرار گرفت.

او وقتی در برابر بازپرس دادسرا ایستاد، گفت: همه دوستان، نزدیکان و اعضای خانواده برای برگزاری مراسم تشییع پدرم به خانه‌اش آمده بودند و پس از رفتن به آرامستان و برگزاری مراسم خاکسپاری به خانه بازگشتیم که در آن شلوغی خانه، خواهرم از دزدیده شدن طلا‌ها و پول‌های داخل کمد خبر داد.

با ادعا‌های این مرد، بازپرس پرونده دستور داد تیمی از ماموران پلیس برای ردیابی دزد طلا‌ها وارد عمل شوند.

پلیس در گام نخست تحقیقات احتمال داد که دزدان از نزدیکان خانواده باشند که زمان مناسب در شلوغی خانه به خاطر مراسم عزاداری از فرصت استفاده کرده و دست به سرقت زده‌اند.

سرقت‌های طلایی زوج سارق از خانواده‌های صاحب عزا

در این مرحله پلیس تعدادی از اعضای خانواده را که در بررسی‌ها احتمال می‌رفت سرقت از سوی آنان صورت گرفته باشد تحت بازجویی قرار داد که در این تجسس‌ها سرنخی از دزدان طلا‌ها به دست نیامد.

در حالی که تحقیقات برای ردیابی دزدان به بن‌بست خورده بود سرقت مشابه دیگری در منطقه اعیانی دیگری به پلیس مخابره شد.

زن عزادار به پلیس گفت: برای خاکسپاری مادرم که در خانه من زندگی می‌کرد همراه اعضای خانواده‌ام به آرامستان رفتیم، وقتی به خانه آمدیم متوجه بازبودن در شدیم و زمانی که سراغ کمد طلا و پول رفتم متوجه شدم وسایل باارزش کوچک خانه دزدیده شده است.

با ادعا‌های این زن، ماموران پی‌بردند دزدان با شناسایی طعمه‌هایشان و در زمانی که اعضای خانواده برای مراسم خاکسپاری خانه را ترک می‌کردند دست به سرقت می‌زنند.

پلیس در چند تیم عملیاتی محدوده‌هایی که دزدان دست به سرقت می‌زدند را زیر نظر گرفتند تا سرقت مشابه دیگری  از خانه‌ای اعیانی به پلیس مخابره شد.

با اطلاع از ماجرای این سرقت مشابه در زمان خاکسپاری پلیس پی برد که خانه اعیانی مجهز به دوربین مداربسته بوده است.

بررسی فلیم دوربین مداربسته نشان داد زن و مرد جوانی با لباس سیاه وارد خانه شده و در کنار اعضای خانواده عزادار نقش بازی می‌کردند و بعد از اینکه همه برای مراسم خاکسپاری از خانه خارج شدند بعد از خالی شدن خانه دست به سرقت زده‌اند.

پلیس با تصویر به دست آمده از دزدان توانست خیلی زود زن سابقه‌دار را که «فائزه» نام دارد شناسایی کند.

زن سابقه دار دستگیر شد / فائزه دزد طلا بود

کارآگاهان خیلی زود رد پای فائزه را به دست آوردند و در عملیاتی غافلگیرانه وی را به دام انداختند.

فائزه که خود را بی‌گناه می‌دانست زمانی که فیلم دوربین مداربسته را دید دیگر چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به پلیس گفت: چندی پیش با «سیاوش» که شیشه‌ای است آشنا شدم و مدتی با هم شیشه می‌کشیدیم که تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم، اما در زندگی پولی برای تامین مخارج خانه و خرید مواد نداشتیم تا اینکه به فکر سرقت افتادیم و با طراحی نقشه سرقت توسط سیاوش دزدی‌هایمان را شروع کردیم و فکر نمی‌کردیم دستگیر شویم.

پلیس با اعترافات زن جوان توانست ردپای سیاوش را که برای خرید مواد خانه را ترک کرده بود در خانه عمویش به دست آورد و چند ساعت بعد از دستگیری همسرش وی نیز در مخفیگاه خود به دام افتاد.

سیاوش وقتی پی برد همسرش وی را لو داده لب به اعتراف گشود و گفت: برای خرجی خانه و تامین مواد به پول نیاز داشتیم و، چون سال‌ها پیش در مراسم خاکسپاری پدربزرگم از خانه‌اش دزدی کردم و کسی نتوانست رد دزد خانه پدربزرگم را بزند با طرح نقشه سرقت از خانه‌هایی که عزادار بودند دست به این سرقت‌ها زدیم.

وی در ادامه افزود: نخست کارمان را از خانه‌های جنوب شروع کردیم، اما چون پول و طلای کمی به دست آوردیم با خرید لباس‌های شیک به خانه‌های اعیانی‌ می‌رفتیم. معمولا فائزه در خانه می‌ماند و، چون زن بود کمتر کسی به وی شک می‌کرد و بعد از خالی شدن خانه در را باز می‌کرد و به راحتی دست به دزدی می‌زدیم.

بنابر این گزارش، تحقیقات برای افشای دیگر جرائم این زوج ادامه دارد.

منبع: رکنا 

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.