Take a fresh look at your lifestyle.

ورود سامانه جوی تازه و آغاز بارش ها از غرب/ باران و گرد و خاک در نقاط مختلف کشور

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب بارش داریم که بارش ها به صورت باران خواهد بود همچنین گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و در ارتفاعات بارش به صورت برف است.

وی افزود: امروز در جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان بارش ها شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز چهارشنبه چهارم فروردین فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور بیشتر می شود و به تدریج گستره آن دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران را در بر می گیرد، بعد از ظهر چهارشنبه در شمال شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد داریم.

ضیائیان اظهار داشت: روز چهارشنبه با شمالی شدن جریانات روی خزر در استان‌های گیلان و مازندران نیز بارش باران خواهیم داشت.

وی افزود: شدت بارش‌ها روز چهارشنبه در جنوب آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی و غرب کردستان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز پنج شنبه پنجم فروردین فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب سواحل خزر کاهش می‌یابد و در نیمه شرقی سواحل خزر، دامنه جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، غرب و جنوب غرب کشور بارش پیش‌بینی می‌شود، همچنین در مناطقی از مرکز، شرق و شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان اضافه کرد: روز جمعه ۶ فروردین در شرق سواحل خزر، ارتفاعات البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد داریم و سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود، همچنین از جمعه تا دوشنبه هفته آینده با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، در شمال غرب و سواحل خزر بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: یکشنبه هفته آینده هشتم فروردین کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما در شمال غرب و سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود و از دوشنبه هفته آینده کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما در شمال شرق و کاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز و فردا در استان های ساحلی خزر وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهیم داشت این افزایش دما در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان اظهار کرد: با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سقوط بهمن در امتداد رشته کوه البرز وجود دارد.

وی افزود: از چهارشنبه تا پنجشنبه در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب، غرب ،مرکز، شرق و شمال شرق، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود در این مدت بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس مواج است، همچنین روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید با رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۵ و ۱۶ درجه خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.