Take a fresh look at your lifestyle.

علی دایی؛ از رکوردشکنی رونالدو تا پیشنهاد اورتون

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد،  علی دایی با ۱۰۹ گل زده در ۱۴۹ بازی ملی سال‌هاست که رکورددار گلزنی در بازی‌های ملی است. از ۲۰۰۶ که او این رکورد را به ثبت رساند تاکنون، هیچ بازیکنی نتوانسته آن را جابه‌جا کند؛ با این حال کریستیانو رونالدو نزدیک‌تر از همیشه به تصاحب آن است.


بیشتربخوانید

  • فوتبالیست‌های ثروتمند ایرانی و خارجی؛ از علی دایی تا نیمار

دایی در مصاحبه اختصاصی با هفته‌نامه کیکر از اینکه رونالدو به رکورد او خواهد رسید، احساس غرور می‌کند. این اتفاق می‌تواند به زودی و در بازی‌های انتخابی جام جهانی قطر که در اواخر مارس برگزار می‌شود رخ بدهد. تیم ملی پرتغال دو بازی ساده برابر آذربایجان و لوکزامبورگ دارد و بهترین فرصت است تا رونالدو که اکنون در ۱۷۰ بازی ملی زننده ۱۰۲ گل بوده، خود را به رکورد دایی برساند. رکورد تاریخی علی دایی در ۱۳ سال حضور او در تیم ملی ایران بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ به ثبت رسید.

دایی در مصاحبه با کیکر و در مورد احتمال شکسته شدن رکوردش توسط رونالدو گفت: «هیچکس شایسته‌تر از رونالدو برای رسیدن به رکورد من نیست. او بدون شک بهترین فوتبالیست همه دوران است و معتقدم این رکورد، نتیجه کار و تلاش سخت او در طی این همه سال است. رکورد بهترین گلزن بازی‌های ملی بهترین پاداش برای مرارت‌ها و سختی‌های رونالدو در فوتبال خواهد بود.»

علی دایی همراه با کریم باقری و خداداد عزیزی اولین فوتبالیست‌های ایرانی بودند که توانستند بازی در بوندسلیگا را تجربه کنند. او بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ و با پیراهن آرمینیا بیلفلد، بایرن و هرتا در ۱۰۷ بازی توانست ۱۹ گل به ثمر برساند: «در آلمان بازیکن فوتبال بودم و در این کشور زندگی هم کرده‌ام. به عنوان یک جوان، هر روز چیز‌های جدید یاد می‌گرفتم و کنجکاو به کشف چیز‌های جدید بودم.»

اخیرا اخباری در مورد همکاری علی دایی با باشگاه اورتون منتشر شده است و اینکه او در این باشگاه شهر لیورپول و به واسطه مالک ایرانی اش فرهاد مشیری مشغول فعالیت خواهد شد. دایی می‌گوید که گفتگو‌های مستقیم و نهایی پس از اتمام همه‌گیری کرونا صورت خواهد گرفت. او تجربه مربیگری در تیم‌های مختلف ایران را دارد و معتقد است شاید تجربه بعدی‌اش در اورتون باشد.

دایی ۵۱ ساله سال‌ها پیش در جریان یک حادثه رانندگی به شدت آسیب دید و حتی شایعات مرگ او نیز منتشر شد. او که تحصیل کرده رشته متالوژی است فعالیت‌های غیر ورزشی نیز دارد و مالک یک کارخانه تولید پیراهن و لوازم ورزشی است که در نتیجه تحریم‌های ایران با مشکلاتی مواجه شده است.

دایی همچنین در این مصاحبه می‌گوید که در بیمه و در صنعت فولاد نیز به عنوان شریک فعالیت دارد.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.