Take a fresh look at your lifestyle.

۱۰ روشی که فروشگاه‌های بزرگ ما را برای خرید بیشتر فریب می‌دهند

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، رفتن به سوپرمارکت‌های بزرگ و هایپر مارکت‌ها علاوه بر خرید می‌تواند یک تفریح به حساب بیاید. قفسه‌هایی بسیار بلند پر از مواد غذایی و دیگر وسایل مختلف که می‌تواند هرکسی را به وجود بیاورد.

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که هنگامی که حضوری به هایپر مارکت‌ها یا سوپرمارکت‌های بزرگ مراجعه می‌کنیم، بسیار بیشتر از نیازمان خرید می‌کنیم و یا چیز‌هایی را می‌خریم که ابتدا احساس نیاز به آن‌ها را نداشته ایم.

ما در اینجا قصد داریم ترفند‌هایی که فروشگاه‌های بزرگ از آن‌ها استفاده می‌کنند تا حجم خرید شما افزایش یابند را بگوییم.

۱. آن‌ها سبد‌های خرید بزرگ را جلوی در ورودی قرار می‌دهند. تحقیقات نشان داده است که سایز بزرگ سبد خرید می‌تواند تا ۴۰ درصد میزان خرید شما را افزایش دهد.

۲. در اعیاد مختلف و تعطیلات خاص، سوپرمارکت‌ها مواد غذایی مربوط به آن عید را در معرض نمایش قرار داده تا حتی اگر قصد خرید هم ندارید وسوسه شده و آن‌ها را خرید کنیم.۳. سوپرمارکت‌های بزرگ در ابتدای راهرو خرید، نانوایی یا قفسه‌های میوه و سبزیجات قرار می‌دهند تا در ذهن خریداران یک احساس مثبت ایجاد کنند.

۴. از آنجا که خرید در فروشگاه‌های بزرگ طول می‌کشد شما در نهایت گرسنه شده و تحقیقات نشان داده است که گرسنگی باعث خرید بیشتر می‌شود.

۵. وجود نمونه‌هایی از مواد غذایی برای تست کردن (چشیدن) در فروشگاه باعث افزایش خرید می‌شود. آمار‌ها نشان داده است که این کار می‌توان فروش را بین ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ درصد افزایش دهد.

۶. قرار گیری محصولات در قفسه‌ها نیز نظم خاص به خود را دارد. سوپرمارکت‌های بزرگ معمولا خوراکی‌های مورد علاقه کودکان را در قفسه‌های پایین قرار داده تا به خوبی دیده شوند.

۷. کار دیگری که فروشگاه‌های بزرگ انجام می‌دهند جایزه برای خرید بیشتر است. برای مثال شما با خرید ۳ کالا، یک عدد رایگان نیز دریافت می‌کنید. در ابتدا به نظر می‌رسد که شما برای هر کالا ۲۵ درصد تخفف گرفته اید، اما در واقع به این شکل نیست چرا که آن‌ها شما را مجبور کرده اند بیش از میزان مورد نیازتان خریداری کنید.

۸. سوپرمارکت‌های بزرگ کالا‌های مختلف را با تخفیف جزئی به نمایش می‌گذارند به شکلی شما حس می‌کنید تخفیف زیادی داده شده است. روانشناسان معتقدند که قیمت‌ها اگر به زیر یک حدی بیایند مغز شما آن‌ها را کم در نظر می‌گیرد.

۹. فروشگاه‌های بزرگ موسیقی‌های آرام و کلاسیک را در فروشگاه پخش می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا مردم تمایل بیشتری به حضور در فروشگاه نشان داده و به آرامی به خرید بپردازند.

۱۰. و در نهایت فروشگاه‌های آنلاین از یک ترفند بسیار کارآمد استفاده می‌کنند. ان‌ها یک حداقل خرید را برای ارسال رایگان تعیین می‌کنند که باعث می‌شود تا هزینه زیادی پرداخته و کالا‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید را خریداری کنید.

منبع: دیجیاتو

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.