Take a fresh look at your lifestyle.

ماجرای مسافرانی که تا یک قدمی مرگ رفتند

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته در گفت وگویی افزود: از مدتی قبل پرونده‌هایی در مراکز انتظامی تشکیل شد که محتویات آن نشان می‌داد: اعضای یک باند سرقت با استفاده از آب میوه‌های آلوده و سمی، مسافران عبوری را مسموم می‌کردند و اموال آن‌ها را می‌ربودند.

سردار محمد کاظم تقوی گفت: با افزایش سرقت‌ها و گزارش‌هایی از امدادگران اورژانس، بلافاصله این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و مورد کنکاش‌های ویژه قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت خاص این ماجرا که احتمال داشت جان برخی از هموطنان در معرض خطر باشد، پرونده مذکور توسط گروه ورزیده‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پیگیری شد و عملیات تخصصی برای شناسایی سارقان مخوف ادامه یافت.

سکاندار امنیت سرزمین خورشید تصریح کرد: کارآگاهان پس از چندین مرحله بررسی‌های میدانی و شنیدن اظهارات مال باختگان، به سرنخ‌هایی رسیدند که از آب میوه‌های سمی در این ماجرا حکایت داشت.

سردار سرتیپ دوم تقوی افزود: به همین دلیل پرونده‌های سرقت حساسیت خاصی پیدا کرد و کارآگاهان با بررسی دوربین‌های مداربسته شهری به شماره پلاک یک دستگاه پراید دست یافتند که با اظهارات مال باختگان منطبق بود؛ بنابراین کارآگاهان پس از ۳ روز فعالیت‌های شبانه روزی، مخفیگاه دزدان را در حاشیه شهر شناسایی کردند و آنان را با کسب مجوز‌های قضایی در یک عملیات غافلگیرانه به دام انداختند.

وی با تاکید بر این که دو تن از متهمان اصلی این پرونده از اتباع خارجی هستند، خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات دیگر متهمان نیز در شهر‌های اطراف مشهد دستگیر شدند و بررسی‌ها نشان داد که اعضای این باند مخوف با اجاره یک منزل در مشهد، فقط از طریق سرقت روزگار می‌گذرانند. سردار محمد کاظم تقوی همچنین به توقیف خودروی پراید متهمان اشاره کرد و گفت: اعضای این باند تاکنون به ۷ فقره سرقت با شیوه خوراندن آب میوه‌های مسموم به مسافران اعتراف کرده اند که هنگام بازرسی مخفیگاه آنان، یک بطری آب میوه آلوده به مواد بیهوشی نیز از اعضای باند کشف و ضبط شد.


    سرقت ۵۰ خودرو در ۲ هفته

ماجرای مسافرانی که تا یک قدمی مرگ رفتند

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به بخشی از اعترافات متهمان خاطر نشان کرد: بررسی‌های کارآگاهان زبده دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی بیانگر آن است که ۲ نفر اعضای باند به عنوان راننده مسافرکش در خیابان‌های شهر تردد می‌کردند و سپس مسافرانی را به ویژه در مناطق صدمتری مشهد به دام می‌انداختند تا آن‌ها را به مقصد برسانند در همین حال فردی که در صندلی عقب و کنار مسافر (طعمه) نشسته بود قوطی آب میوه آلوده را به مسافر تعارف می‌کرد و به اصرار از او می‌خواست تا دستش را کوتاه نکند و مقداری از آب میوه را بنوشد.

رئیس پلیس خراسان رضوی گفت: در همین هنگام عضو دیگر باند نیز در نقطه‌ای مشخص سوار خودرو می‌شد و زمانی که مواد بیهوشی داخل آب میوه، مسافر را مسموم کرده بود، گوشی و دیگر اموال او را می‌ربودند و پیکر نیمه جان مسافر را در گوشه خیابان می‌انداختند که در برخی موارد طعمه‌های مسموم، توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافته بودند.

سردار تقوی تاکید کرد: اعضای این باند همچنین به سرقت از یک کارگاه پیمانکاری شهرداری اعتراف کردند که بررسی‌ها نشان داد: متهمان با ضرب و جرح نگهبان کارگاه، او را راهی بیمارستان کرده و حدود صد‌ها میلیون ریال لوازم را به سرقت برده اند.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی در پایان افزود: تحقیقات گسترده از متهمان این پرونده که بیست و چهارم اسفند دستگیر شدند برای کشف سرقت‌های احتمالی دیگر همچنان ادامه دارد.

منبع:روزنامه خراسان

انتهای پیام/

 

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.