Take a fresh look at your lifestyle.

هشدار وزش بادهای شدید تا سرعت ۱۱۰ کیلومتر برساعت در برخی شهرها

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان بارش پراکنده و در دامنه‌های البرز مرکزی و غرب کشور در برخی ساعات رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنجشنبه ۲۸ اسفند در اغلب نقاط کشور بارش پراکنده ادامه دارد.

وی گفت: روز جمعه ۳۰ اسفند در شمال غرب، شمال شرق، جنوب شرق و شرق کشور رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

اصغری بیان کرد: امروز تا اواخر وقت جمعه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۱۱۰ کیلومتر برساعت و  وزش باد لحظه ای شدید موقت با سرعت بیش از ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه ای و محلی فردا در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی قم، نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری و نیمه غربی اصفهان، و روز جمعه ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ در جنوب اصفهان، شمال فارس، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و سمنان پیش بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این راستا بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، خیزش و توفان گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا به ویژه در شرق و جنوب شرق کشور، آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، تابلوها بنرهای تبلیغاتی، آسیب به دکل‌های برق، سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی، شکستن درختان فرسوده و کولاک برف در گردنه‌های برفگیر و کوهستان پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز شنبه ۳۰ اسفند در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده داریم و در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در اغلب نقاط کشور از جوی آرام حاکم است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: تا فردا در سواحل خزر افزایش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه را داریم و جمعه کاهش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما تا روز پنج شنبه امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

اصغری بیان کرد: فردا شمال خلیج فارس مواج است و از جمعه تا دوشنبه هفته آینده مرکز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۳ و ۱۴ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای ۳۴ درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و زنجان و همدان با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک ترین مراکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.