Take a fresh look at your lifestyle.

خطرناکترین مخفیگاه داعشی در دیالی زیر گام‌های حشد شعبی عراق

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق از انهدام دو مخفیگاه داعشی در دیالی خبر داد و اعلام کرد: بالگرد‌های ارتش عراق به عملیات جستجو و شناسایی در مناطق مختلف دیالی ادامه می‌دهند و در این راستا دو مخفیگاه داعشی هدف قرار گرفت و منهدم شد.

پاکسازی ۷۰ درصد از شمال شرق دیالی از لوث بازمانده‌های داعشی

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیرو‌های حشد شعبی هفتاد درصد از مساحت منطقه «زور شیخ بابا» در شمال شرق دیالی را از لوث بازمانده‌های داعشی پاکسازی کردند.

وی با اشاره به دشوار بودن عملیات به علت شرایط جغرافیایی منطقه، بیان کرد: نیرو‌های حشد شعبی به مناطقی از منطقه «زور شیخ بابا» رسیده‌اند که تاکنون پای هیچ نیروی نظامی برای سالیان بسیار طولانی به علت شرایط دشوار جغرافیایی این منطقه به آن نرسیده بود.

الحسینی تاکید کرد: سه معبر بر روی رود دیالی به منظور انتقال تجهیزات نظامی حشد شعبی و دیگر نیرو‌ها برای تکمیل روند عملیات زده خواهد شد.

وی ضمن تمجید از نقش مهم «طالب الموسوی» فرمانده محور دیالی حشد شعبی عراق، گفت: حجم تلاش‌های انجام شده از سوی الموسوی بسیار زیاد بوده است به ویژه که اداره عملیات و انتقال نیرو‌ها به عمق مناطقی که در برخی آن‌ها بمب و مین فراوانی کارگذاشته شده بود، کارری دشوار بود که با درایت و فرماندهی الموسوی بدون هیچ تلفات و خساراتی انجام شد.

حشد شعبی در حال انجام فاز دو از مرحله دوم عملیات پاکسازی منطقه «زور شیخ بابا» تا کرانه رود دیالی در دورترین نقطه شمال «خانقین» و «جلولاء» است.

تاکید بر توان نیرو‌های عراقی برای تامین منطقه الخضراء بغداد

«تحسین الخفاجی» سخنگوی فرمادهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: نیرو‌های امنیتی که موفق به تامین امنیت سفر «پاپ فرانسیس» و حفاظت از جان زائران مراسم شهادت امام کاظم (ع) شدند، توان حمایت از مراکز دیپلماتیک و فرودگاه را هم دارند.

وی افزود: نیرو‌های امنیتی عملیات پیشدستانه علیه گروه‌های تروریستی انجام می‌دهند. تامین امنیت بغداد طبق طرح‌های امنیتی و راهبردی ادامه دارد. نیرو‌های امنیتی موفقیت‌های چشمگیری داشته‌اند.


    جنایت داعش در قتل عام ۷ عضو یک خانواده عراقی

حشد شعبی حافظ امنیت مرز‌های غربی عراق با سه کشور

«قصی الانباری» رئیس دفتر سازمان بدر در استان الانبار اعلام کرد که عملیات حشد شعبی با هدف پایان رخنه‌ای است که از مرز‌های سه کشور همسایه در غرب عراق رخ می‌دهد.

وی افزود: استان الانبار هرازگاهی در مناطق مرزی شاهد رخنه است که این خطری برای ساکنان و نیز امنیت ملی است.

الانباری اظهار داشت: ماموریت حشد شعبی پایان دادن به این رخنه‌های امنیتی است. گهگاهی نیرو‌های حشد شعبی با نیرو‌های امنیتی دست به عملیات پیشدستانه می‌زنند که احتمالا داعش در آن‌ها حضور دارند یا از آن عبور خواهند کرد.

خطرناکترین مخفیگاه داعشی در دیالی زیر گام‌های حشد شعبی عراق

وی بیان کرد: این عملیات‌هایی که انجام می‌شود به نتایج مثبتی منجر می‌شود و شماری از داعشی دستگیر می‌شوند.

الانباری گفت: الانبار با سه کشور اردن، سعودی و سوریه مرز دارد و از این رو عملیات شناسایی و جستجو در این مناطق مرزی باید مستمر باشد و حشد شعبی این کار را انجام می‌دهد.

دفع یورش داعش به غرب الانبار به دست حشد شعبی

«قاسم مصلح» فرمانده عملیات الانبار حشد شعبی از دفع یورش داعش به غرب الانبار از سوی حشد شعبی خبر داد و اعلام کرد: پس از دریافت اطلاعات درباره آماده شدن تروریست‌ها برای هدف قرار دادن نیرو‌ها در غرب الانبار با کمربند انفجاری، نیرو‌های حشد شعبی وارد عمل شدند و موفق به خنثی سازی ماده منفجره شدند.

ماموریت مشاور امنیت ملی عراق در «سنجار»

یک منبع امنیتی با اشاره به سفر روز گذشته «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق به سنجار در استان نینوا به همراه رئیس ستاد ارتش و جانشین فرمانده عملیات مشترک و نیز فرمانده نیروی زمینی و رئیس سازمان اطلاعات عراق، این سفر را با هدف دفع خطر از سنجار از سمت سوریه دانست.

خطرناکترین مخفیگاه داعشی در دیالی زیر گام‌های حشد شعبی عراق

این منبع از ماموریت وی برای اقدامات شناسایی در نوار مرزی با سوریه و نیز کوه سنجار و سرو سامان دادن به اوضاع با توجه به آماده شدن ارتش ترکیه برای حمله به سنجار، دانست.

ممانعت از ورود داعش  به جنوب شرق موصل

یک منبع نظامی در استان نینوا در شمال غرب عراق از ممانعت نیرو‌های امنیتی عراق از ورود تروریست‌های داعش از طریق رود دجله در ناحیه «نمرود» در جنوب شرق موصل خبر داد و اعلام کرد: در جریان این عملیات عناصر داعشی زخمی شدند و به سوی منطقه نامعلومی گریختند که عملیات جستجوی آن‌ها ادامه دارد.

رسیدن حشد شعبی به خطرناکترین مخفیگاه‌های داعشی در دیالی که تاکنون پای احدی به آن نرسیده است

«طالب الموسوی» فرمانده عملیات حشد شعبی عراق از اقدام نیرو‌های حشد شعبی در گشودن گذرگاه‌های بسته و دشوار در کرانه رود دجله که داعش برای جابجایی از آن‌ها در مناطق شمال شرقی دیالی استفاده می‌کرد، خبر داد و گفت: حشد شعبی به جایی رسیده است که تاکنون احدی به آن نرسیده است.

این در حالی است که نیرو‌های حشد شعبی عراق به مناطقی در جریان عملیات در شمال شرق دیالی رسیده‌اند که مخفیگاه داعش بوده است و خطرناکترین مخفیگاه داعش طی سالیان گذشته بوده است.

کشف ۲۳ سکوی شلیک راکت در صحرای الانبار

یک منبع امنیتی از عملیات انجام شده در مناطق صحرایی الانبار و کشف ۲۳ سکوی پرتاب راکت متعلق به داعش خبر داد و به کشفیات مهم دیگر شامل تسلیحات و مهمات داعشی در این مناطق اشاره کرد.

دستگیری سرکرده بارز داعشی در استان نینوا عراق

اداره اطلاعات نظامی عراق از دستگیری سرکرده برجسته داعشی که در آنچه «دیوان الجند» داعش قبل از آزاد سازی نینوا فعالیت می‌کرد در جریان کمینی موفق در غرب این استان خبر داد.

دستگیری ۲ داعشی در الانبار

اداره اطلاعات نظامی عراق در یک بیانیه به دستگیری دو داعشی در «القائم» در استان الانبار اشاره و اعلام کرد: این دو داعشی در جریان عملیات آزادسازی الانبار به سوریه گریخته بودند و تلاش کردند که به عراق بازگردند که در جریان یک کمین موفق دستگیر شدند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.