Take a fresh look at your lifestyle.

عرضه میوه با نرخ‌های مصوب در ۶ هزار غرفه

به گزارش تراز اقتصاد، «مرتضی معتمد» در حاشیه طرح عرضه مستقیم میوه به مردم به قیمت مصوب، اظهار داشت: مسئولیت تنظیم بازار شب عید امسال بر عهده وزارت صمت است به همین منظور این دستگاه از قبل اقدام به ذخیره سازی و عرضه میوه در بازار کرده است اما بعد از تذکر رهبر معظم انقلاب درباره شکاف قیمت عرضه میوه میان عرضه و تقاضا و بر اساس ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی نیز به این عرصه ورود پیدا کرد.

تبلیغات

معاون امور بازرگانی سازمان تعاون روستایی ایران افزود: در این طرح میوه به طور مستقیم از تولیدکننده و با کیفیت مناسب به دست مصرف کننده می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این سازمان دخالتی یا یارانه‌ای برای عرضه میوه شب عید نداشته است، گفت: این اقدام به طور مستقیم توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و ما تنها فضایی در ارگان ها و پایگاه‌های بسیج در اختیار تولید کننده، سورتینگ داران و سردخانه‌ها قرار می‌دهیم تا بتوانند بدون واسطه محصول خود را به دست مصرف کننده برسانند.

تبلیغات

معتمد اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم پرتقال ۱۱ هزارو ۸۰۰ تومان و به صورت جعبه ای ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و قیمت سیب سیب زرد ۱۱ هزارو ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب قرمز ۹هزار تومان و به صورت جعبه ای ۸ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.

عرضه میوه تنظیم بازاری نامحدود

معاون امور بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: محدودیتی برای عرضه میوه در بازار نداریم و حتی در مازندران حداقل ۲۸۰ هزار تن میوه در سردخانه‌ها و مقادیر نامعلومی نیز در انبارهای سنتی و انبارهای خانگی باقی مانده و نگرانی برای عدم فروش و خراب شدن آن‌ها وجود دارد.

معتمد افزود: این طرح فعلا تا پایان فروردین ادامه دارد و برای اینکه بار فروشان بتوانند بار خود را به فروش برسانند درخواست شده که این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.