Take a fresh look at your lifestyle.

کاری ‌می‌کنیم وزارت نیروی دولت آینده وقت سرخاراندن نداشته باشد

به‌گزارش خبرنگار تراز اقتصاد، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در اختتامیه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 99 که با بهره‌برداری از 6 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در استان‌های تهران، قزوین، گیلان و مازندران به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: گزارش‌ها حاکی از یک کار جمعی و ‌برنامه‌ریزی شده با همت بالا در سال جهش تولید و در کوران جنگ اقتصادی و روانی دشمنان این سرزمین برای ابراز توانمندی ملت بزرگ ایران در تمامی صحنه‌ها برای بروز ظرفیت‌های نهفته منابع انسانی در این کشور و نمایش تاب‌آوری این جامعه و البته انجام وظیفه عرضه خدمات در آب و برق و انجام موفق این پویش ملی بود که در 25 فروردین امسال اعلام شد.

اردکانیان با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سال 99، تاکید کرد: وعده این بود که 250 پروژه با سرمایه‌گذاری حدود 50 هزار میلیارد تومان به مدار بهره‌برداری بیاید که خوشبختانه با تلاش صورت گرفته با احتساب طرح‌های امروز، 307 پروژه با سرمایه‌گذاری 81 هزار و 22 میلیارد تومان افتتاح شده و ‌می‌شوند و یا طرح‌هایی آبگیری و ‌آب‌اندازی می‌شوند یا مرحله آزمایشی خود را آغاز می‌کنند.

وزیر نیرو، از جمله طرح‌هایی که در پویش امسال به بهره‌برداری رسیدند را 14 سد مخزنی، 55 هزار و 642 هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی، 10 پروژه آبرسانی شهری، 9 تصفیه‌خانه آب، 13 تصفیه‌خانه فاضلاب، آبرسانی به 1650 روستای کشور به شکل پایدار با جمعیت بیش از یک‌میلیون نفر، همچنین 9 نیروگاه جدید، 5 پروژه بازتوانی نیروگاه‌های موجود، 30 نیروگاه مقیاس کوچک، 25 نیروگاه تجدیدپذیر جمعا به ظرفیت 2335 مگاوات نام برد و گفت: به 288 روستای دیگر باقی مانده هم برق‌رسانی شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم، گفت: مهمترین بخش پویش نه تنها طرح‌های ساخت و سازی که در این شرایط به نتیجه رساندن هر کدام کار مهمی است، بلکه طرح‌های ساز و کاری آن بود. طرح‌هایی که لازم است به تدریج جای خود را در مجموعه فعالیت‌های صنعت آب و برق به درستی و به وسعت باز کنند. طرح‌هایی که موجب افزایش بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده،‌ تسهیل خدمت‌رسانی به مردم،‌ سرعت بیشتر اجرای طرح‌های ساخت و سازی و مجموع تحولاتی از این نوع خواهد شد.

*اهمیت پروژه‌های سازوکاری از پروژه‌های ساخت و سازی بیشتر است

وی افزود: تهیه و تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی برای 31 استان ، یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، ‌آغاز گردشگری آبی در تعداد قابل توجهی از دریاچه‌های احداثی بر اثر ساخت سدهای بزرگ،‌ طرح‌های آب و برق امید،‌ تعویض کابل‌های فرسوده با کابل‌های خودنگهدار، ساختار جدید آب کشور بر اساس حوضه‌های آبریز و 53 طرح تحت عنوان طرح‌های ساز و کاری موجب تحول معناداری در گردش کار در سال‌های پیش رو هم خواهد شد.

* 70 درصد منابع پروژه‌های وزارت نیرو توسط بخش خصوصی تامین شد

اردکانیان، طرح‌های امروز را شامل یک واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین به ظرفیت 150 مگاوات در استان مازندران، تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان، تصفیه‌خانه مسکن مهر صومعه‌سرا، آبگیری سد نهب در استان قزوین، تست و آب‌اندازی تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب غرب تهران که پس از این مرحله، مرحله عملی بهره‌برداری از آن در زمان مقتضی آغاز خواهد شد و نیز تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر برشمرد.

وزیر نیرو ادامه داد: حدود 70 درصد منابع اجرای این طرح‌ها توسط بخش غیر دولتی به اشکال مختلف تامین شده که انشاءالله این مسیر و نسبت، استمرار و افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصادی فارس، پیرامون تداوم پویش هر هفته الف ب ایران در سال 1400 گفت: من تجربه حضور در سه باره در زمان انتهای دولت‌ها را داشته‌ام و می‌دانم که هواپیمای هر دولت در سال‌های آخر حیات خود فرود را تجربه کرده و از شدت تجربه و انگیزه فعالیت کاسته می‌شود.

اردکانیان تاکید کرد: پویش هر هفته الف ب ایران به منظور جلوگیری از کاهش فعالیت‌ها در سال‌های پایانی دولت آن‌هم در یک دستگاه خدماتی طراحی شد و انشاالله در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وزیر نیرو در پایان با اشاره به برنامه 180 روزه تا انتهای دولت، بیان کرد: این برنامه 180 روزه در قالب 3 فعالیت تکمیل پروژه‌های سازوکاری، تکمیل پروژه‌های ساخت و سازی و ریل گذاری برای دولت آینده طراحی شده و انشاالله کاری خواهیم کرد که وزارت نیروی دولت آینده از روز اول وقت سر خواراندن نداشته باشد.

انتهای پیام/


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.