Take a fresh look at your lifestyle.

توافق برای انجام مطالعات راه‌اندازی خط کشتیرانی بین بنادر چابهار و ونیز

به گزارش تراز اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، خسرو سرایی با اشاره به برگزاری نشست مجازی با اعضاء اصلی و هیآت رییسه انجمن دریایی کلاستر ونیز با هدف توسعه همکاری های مشترک بندری و دریایی با محوریت و تمرکز همکاری ها در بندر چابهار، اظهار داشت: در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۹ در تهران و بین سازمان بنادر و دریانوردی ایران، سازمان منطقه آزاد چابهار و انجمن دریایی کلاستر ونیز  و در چارچوب همکاری های بین المللی و توسعه فعالیت های تجاری بندری و راهکارهای فرهنگی-علمی، با درک اهمیت بهبود اتصال بین بنادر دو کشور، تفاهم نامه ای میان طرفین به امضا رسید و نشست فوق در راستای یادداشت تفاهم مذکور و به جهت اهمیت روابط و تجارت دریایی میان ایران و ایتالیا مورد پیگیری قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه، طرفین بر ایجاد ساز و کاری مناسب و تشویق و توسعه فعالیت های همکاری بین ارگان های دولتی، موسسات تحقیقاتی، شرکت های خصوصی و سایر ارگان های وابسته در هر کشور برای افزایش همکاری بین حمل و نقل دریایی و صنایع مربوطه اشاره کردند.
 
به گفته مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه ها سازمان بنادر و دریانوردی همچنین، براساس موارد مندرج تفاهم نامه، هر دو طرف تلاش خواهند کرد تا روش های مناسب برای استفاده بهینه از موقعیت ژئواکونومیک و امکانات موجود در بنادر خود را جهت دستیابی به بالاترین سطح همکاری های حمل و نقلی  لجستیکی و تجارت دریایی به کار گیرند.
 
وی با اشاره به اینکه طرفین توافق کردند، مطالعات لازم و بررسی های مقدماتی را برای ایجاد خط کشتیرانی منظمی بین بنادر چابهار و ونیز در آینده ای نزدیک انجام خواهند داد، اظهار داشت: قرار بر این شد طرفین از توانایی های خود بهره برده و ظرفیت ناوگان حمل و نقل را در سطح منطقه ای و بین المللی ارتقا دهند.
 
سرایی افزود: یکی دیگر از توافقات این بود که کمیته مشترکی متشکل از مدیران و کارشناسان هر دو طرف تشکیل شده تا جلسات را به صورت دوره ای و در هر دو کشور برگزار و پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری بندری و دریایی را به گروههای ذیربط یکدیگر معرفی کنند.
 
وی بیان کرد بر اساس قابلیت ها و امکانات موجود، طرفین توافق کردند جلساتی در مورد انتقال تجربه و دانش فنی در زمینه دیجیتال سازی، لجستیک و غیره برگزار کنند و همچنین بازدید از مراکز لجستیکی هر دو بندر را در نظر بگیرند.

وی گفت: همچنین سازمان بنادر و دریانوردی ایران در اسرع وقت اطلاعات لازم را در خصوص معرفی ظرفیتهای سرمایه گذاری و توانمندی‌های عملیاتی بندر چابهار را برای طرف مقابل ارسال خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.