Take a fresh look at your lifestyle.

لوگوی بلوتوث و ارتباط آن با اتحاد دو ملت در عصر وایکینگ‌ها!

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، شاید کمتری کسی پیدا شود که از دیدن لوگوی بلوتوث (Bluetooth) تعجب نکرده و از خود علت این طرح جالب را نپرسیده باشد. همانند هزاران لوگو دیگر که هر روز می‌بینیم، در مورد این یکی نیز فکر کرده ایم. اما بیش از دو دهه پس از راه اندازی، به تازگی در اینترنت داستان جالبی از پشت پرده اسم و لوگوی بلوتوث کشف شده است. به گفته یکی از مهندسانی که در خلق و توسعه این تکنولوژی مفید نقش داشته است، نام بلوتوث به یکی از شاهان دوره وایکینگ‌ها و یک دندان بد تعلق دارد.


بیشتربخوانید

  • برندهای مشهور جهان چه مفهومی دارند؟ + فیلم و تصاویر

شاید کمتری کسی پیدا شود که از دیدن لوگوی بلوتوث (Bluetooth) تعجب نکرده و از خود علت این طرح جالب را نپرسیده باشد؛ و فراتر از آن، همانند بسیاری از بهترین لوگو‌های تاریخ، لوگوی بلوتوث نیز یک پیام رمزی را در بطن خود پنهان کرده است. سون ماتیسون و جیم کارداش در اواخر دهه ۱۹۹۰ در حال کار بر روی یک تکنولوژی جدید انتقال بی سیم اطلاعات بودند که دریافتند برای این تکنولوژی به یک نام بامسما نیاز دارند تا آن را در میان تکنولوژی‌های گیج کننده متعددی که در آن دوران در حال توسعه بود متمایز سازند؛ و نام بلوتوث بهترین پیشنهادی بود که این دو در حال نوشیدن یک نوشیدنی به آن دست یافتند.

لوگو بلوتوث و ارتباط آن با اتحاد دو ملت در عصر وایکینگ‌ها!

بر اساس گزارش فرانس ۲۴، این دو مهندس پس از یک اتفاق ناخوشایند در محل کار، در حال میگساری بودند تا غم هایشان را فراموش کنند که حرف هایشان به درازا کشیده و وارد حوزه تاریخ وایکینگ‌ها شد تا جایی که نام هرالد بلوتوث گورمسون، پادشاه دانمارک در دوران وایکینگ‌ها کشیده شد، مردی که لقب بلوتوث را به خاطر دندان مرده و رنگ و رو رفته اش دریافت کرده بود. هرالد گورمسون به خاطر اتحاد برقرار کردن بین نروژ و دانمارک شناخته می‌شود، اتفاقی که از نگاه ماتیسون و کارداش بسیار خوش یمن بود، زیرا این دو قصد داشتند کامپیوتر‌های شخصی را با صنعت سلولی با یک سیستم ارتباطی بی سیم با برد کوتاه، به هم وصل کنند و این کار دقیقاً به معنای متحد کردن دو کشور در حال جنگ با هم بود.

لوگو بلوتوث و ارتباط آن با اتحاد دو ملت در عصر وایکینگ‌ها!

شاید کمتری کسی پیدا شود که از دیدن لوگوی بلوتوث (Bluetooth) تعجب نکرده و از خود علت این طرح جالب را نپرسیده باشد.

اما این تنها نام بلوتوث نیست که تاریخچه جذابی دارد بلکه لوگوی بلوتوث خود یک راز را پنهان کرده است. اکنون مشخص شده که طراحی این نماد بسیار معروف ترکبی از دو حرف است و نه حشره‌ای شبیه به حرف B انگلیسی. در واقع این لوگو ترکیبی از دو حرف H و B در زبان نوردیک است که ابتدای دو واژه Harald Bluetooth است.

منبع: روزیاتو 

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.