Take a fresh look at your lifestyle.

برف و باران در غرب کشور و سواحل خزر/بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های واقع در غرب کشور، غرب سواحل خزر و شمال غرب موجب بارش برف و باران خواهد شد، این سامانه در استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز سبب بارش پراکنده و وزش باد می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز در بخش‌هایی از استان‌های هرمزگان، کرمان، جنوب فارس و شرق بوشهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی بارش پراکنده و وزش باد داریم.

وی ادامه داد: روز یک شنبه سوم اسفند در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه جنوبی البرز و سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف و وزش باد و در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی، ارتفاعات شمالی هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

اصغری گفت: روز دوشنبه چهارم اسفند در سواحل خزر، خراسان‌ شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده خواهیم داشت و روز سه‌شنبه در سواحل خزر این شرایط حاکم است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه ششم اسفند با ورود سامانه بارشی جدید از سمت جنوب غرب به کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب و به تدریج غرب و جنوب کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را داریم که در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود، همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی خزر بارش برف و باران در سواحل خزر خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده صاف همراه با وزش باد در بعد از ظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود، همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید خواهد بود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۲ و ۳ درجه خواهد بود.

اصغری اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان و همدان با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر همچنین اردبیل با کمینه دمای هشت درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز آینده در ۱۷ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.