Take a fresh look at your lifestyle.

رشد ۱۰ هزار و ۲۶۰ واحدی شاخص کل بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به ۱۶.۹ هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادی تراز اقتصاد، بورس اوراق بهادار تهران که از روز گذشته روند رو به رشد را آغاز کرده، امروز هم در پایان معاملات با رشد 10260 واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و 210 هزار و 148 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با 292 واحد افزایش به رقم 432 هزار و 342 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 834 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 7.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 997 هزار نوبت معامله و به ارزش 8 هزار و 941 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

همچنین در فرابورس ایران امروز بیش از 7 هزار و 980 میلیارد تومان داد و ستد شد یعنی در دو بازار بورس و فرابورس امروز بیش از 16 هزار و 921 میلیارد تومان داد وستد شد.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.86 درصد افزایش یافت  اما این دو شاخص در معیار هموزن فقط 0.7 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 0.64 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس یک  درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.67 درصد افزایش یافت.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران، پتروشیمی نوری، پتروشیمی خلیج‌فارس و مبین انرژی خلیج‌فارس بوده‌اند.

نمادهای پر تراکنش امروز شامل معدنی اپال‌کانی پارس، دارویی برکت، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی بوعلی، سایپا، شستا و ایران‌خودرو بوده‌اند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل 32 واحد رشد کرده و به رقم 17 هزار و 119 واحد رسید.

امروز قرار بود عرضه اولیه شرکت ریل آفرین انجام شود که لغو شد. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 172 هزار میلیارد تومان رسید.


پالایش یکم

هنوز خریداران واحدهای سرمایه‌گذاری پالایش یکم در زیان هستند و در هر واحد 10 هزار تومانی 15 درصد زیان دارند. قیمت هر واحد پالایش یکم امروز 8520 تومان شده است.

معامله‌گران در فرابورس امروز بیش از 1.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 372 هزار نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 980 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، فولاد ارفع، صبا تأمین و فولاد هرمزگان بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

امروز نمادهای پر تراکنش در فرابورس شامل ذغال‌سنگ طبس، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، رایان هم‌افزا، پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان و ذوب‌آهن اصفهان بوده‌اند.

به گزارش فارس، بورس تهران این روزها روند رو به رشد پیدا کرده است اما تجربه چند ماه گذشته نشان داده است که نباید هیجانی در بورس عمل کنیم در زمانی که شاخص کل هر روز افزایش پیدا می‌کرد عده‌ای با رفتارهای هیجانی اقدامات خطرناکی انجام می‌دادند به عنوان مثال برخی از کارمندان از کار خود استعفا کرده و فقط در بورس سرمایه‌گذاری می‌کردند که بعدا دچار زیان شدند یا برخی با فروش زمین یا ماشین یا طلا و حتی گاو و گوسفند به سرمایه‌گذاری در بورس روی آورده بودند که این هم خطرناک است.

به گفته صحرایی مدیرعامل بورس تهران باید سرمایه‌گذاران از سودی که در بورس به دست می‌آورند لوازم ضروری زندگی مانند فرش، ماشین و منزل تهیه کنند نه برعکس دارایی‌های مورد نیاز خود را بخواهند بفروشند و وارد بورس شوند.

انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.