Take a fresh look at your lifestyle.

افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس های نوروزی

به گزارش تراز اقتصاد، احمدرضا عامری در تشریح آخرین وضعیت آماده سازی ناوگان برای سفرهای ضروری ایام نوروز اظهار داشت: در حال حاضر پروتکل های بهداشتی ابلاغی نظیر ضد عفونی ناوگان، استفاده از ماسک و محلول های ضدعفونی کاملاً رعایت و تأکید می شود.

تبلیغات

* تغییر در اجرای فاصله گذاری اجتماعی بین صندلی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور ادامه داد: تردد اتوبوس ها با ظرفیت ۵۰ درصد به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال انجام است اما برای نوروز امسال تغییری که در مورد فاصله گذاری ایجاد شد این است که اقوام درجه یک (نظیر یک خانواده چهار نفره) می توانند دو نفر در دو صندلی کنار هم بنشینند در حالی که پیش از این فقط صندلی های کنار پنجره فروخته می‌شد.

وی افزود: البته با توجه به شیوع کرونا و وجود شهرهای قرمز ،نارنجی و زرد بعید می دانم ناوگان اتوبوسی در ایام نوروز تقاضای زیادی داشته باشد.

* آماده سازی ۸۳ هزار دستگاه انواع ناوگان عمومی مسافری برای سفرهای جاده ای

عامری اظهار داشت: برای ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۳ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۴۶ هزار دستگاه سواری کرایه آماده خدمت به ناوگان هستند.

تبلیغات

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور اظهار کرد: پیش از این و در سال‌های قبل نیز ناوگان اتوبوسی با تقاضای چندانی مواجه نبود و امسال هم به دلیل شیوع کرونا تقاضای سفر بسیار کاهش یافته است و فعلاً اولویت ما خلاصی از ویروس منحوس کرونا است ولی با این شرایط مشکل از نظر جابه‌جایی مسافر کاملا آماده هستیم.

* فروش بلیت اتوبوس های نوروزی با ۲۰ درصد افزایش

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای نوروز امسال قیمت بلیت نظیر سنوات قبل افزایش می یابد؟ گفت: به هر حال در ایام نوروز همیشه تردد یک سر خالی داریم به عنوان مثال روزهای ابتدایی نوروز در مسیرهای برگشت به تهران صندلی ها خالی است و روزهای پایانی نوروز در مسیرهای خروج از تهران صندلی ها خالی است و به همین دلیل معمولاً طبق روال سنوات قبل، برای این ایام نوروز بیست درصد افزایش قیمت بلیت اعمال می‌شود.

عامری درباره پیش فروش بلیت های اتوبوس بیان کرد: با توجه به امکان خرید اینترنتی بلیت همه ظرفیت‌ها در طول سال برای فروش اینترنتی فراهم شده است و از این نظر مردم مشکلی ندارند و می‌توانند بلیت های خود را از طریق اینترنت و سایت های مشخص و سایت شرکت های تعاونی دریافت کنند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت برای سفرهای نوروزی به اندازه کافی موجود است.

به گزارش تراز اقتصاد، در حالی مدیرعامل اتحادیه تعاونی مسافربری کشور از افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز می‌گوید که پیش از این مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به فارس گفته بود: برای ایام نوروز امسال افزایش قیمت بلیت اتوبوس نداریم.

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.