Take a fresh look at your lifestyle.

شیوه جدید بقایای داعش برای حمله به نیرو‌های امنیتی عراق

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد، یک منبع آگاه امنیتی در فرماندهی سازمان الحشد الشعبی در استان «الانبار»، امروز (دوشنبه – ۸ مارس)، از شیوه جدید تروریست‌های داعش برای مقابله با نیرو‌های امنیتی عراق خبر داد.

وی در گفتگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: بقایای تروریست‌های داعش موجود در مناطق صحرایی و مناطق ناهموار در شرایط کنونی از شیوه و تاکتیک جدیدی علیه نیرو‌های امنیتی عراق استفاده می‌کنند. این تروریست‌ها بمب‌ها و خودرو‌های بمب‌گذاری شده را در مناطق صحرایی کار می‌گذارند در حالی که روحیه اعضای آن‌ها که در باند‌ها و گروه‌های کوچک تقسیم شده‌اند و در داخل تونل‌ها و مناطق دوردست صحرایی مخفی شده‌اند، بسیار تضعیف شده است.

این منبع توضیح داد: تروریست‌ها اکنون تله‌هایی انفجاری ایجاد می‌کنند و آن را با استفاده از تلفن همراه و از دور منفجر می‌کنند. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که اغلب بمب‌ها و اجسام بمب‌گذاری شده که اخیرا در مناطق صحرایی شناسایی و خنثی شده‌اند، جدیدا کار گذاشته شده‌اند و به زمان سیطره داعش بر مساحت زیادی از عراق باز نمی‌گردد.

این منبع افزود: نیرو‌های امنیتی اکنون تدابیر لازم را برای خنثی کردن این تاکتیک ابتکاری تروریست‌ها برای هدف قرار دادن نیرو‌های امنیتی، الحشد الشعبی و العشائری اتخاذ می‌کنند.

پیشتر، «احمد المحلاوی» فرماندار شهرستان «القائم» در استان الانبار عراق از وجود مجموعه‌های کوچک تشکیل شده از بقایای داعش در مناطق صحرایی و تلاش آن‌ها برای ناامن کردن مناطق غربی کشور خبر داده بود.


بیشتر  بخوانید

    نایب رئیس الحشد الشعبی: آمریکایی‌ها در عراق بمانند پشیمان می‌شوند

وی گفته بود:گروه‌های کوچک تشکیل شده از بقایای داعش که شامل دو تا سه تروریست هستند، همچنان در مناطق صحرایی این استان حضور دارند و هر از گاهی نیرو‌های امنیتی را به منظور ناامن کردن و ایجاد بی‌ثباتی در مناطق غربی هدف قرار می‌دهند.

احمد المحلاوی افزود: این گروه‌ها، مناطق پر پیچ و خم و دور دست و دور از شهر را برای مخفی شدن از انظار نیرو‌های امنیتی انتخاب می‌کنند تا این نیرو‌ها نتوانند آن‌ها را بیابند. زیرا در غیر این صورت باید تسلیم یا کشته شوند. با این وجود نیرو‌های امنیتی با عملیات‌های اطلاعاتی متعدد موفق شده‌اند برخی از این مجموعه‌های کوچک را شناسایی و شماری از سرکرده‌های آن‌ها را از بین ببرند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.