Take a fresh look at your lifestyle.

بازدهی بالاتر از سایر بازارها با پرتفوی قوی

کوروش شمس در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)؛ با اشاره به رخدادهایی که بورس در سال جاری تجربه کرد، گفت:‌ بازار سهام بازاری است که قیمت سهام می تواند برای مدتی گران شود و گران بماند، مانند اتفاقی که تا مرداد ماه در بورس شاهد بودیم، یا می تواند ارزان شود و ارزان تر از شرایط عادی معامله شود مانند اتفاقی که طی دو ماه اخیر در بازار دیدیم، بنابراین سرمایه گذاران باید ریسک معاملات را متناسب با شرایط بدانند.

وی افزود: سرمایه گذاری در بازار سرمایه متفاوت از دیگر بازارها است به طوری که سهامداران متناسب با ارزندگی سهم باید پورتفوی خود را تشکیل دهند تا در شرایط متفاوت پرتفوی قوی با پوشش ریسک مناسبی داشته باشند، از طرفی باید بدانند که فروش سهم در قیمت پایین تر از ارزش ذاتی فقط زیان آور است همانطور که خرید سهم بالاتر از ارزش ذاتی هم مناسب نیست.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: امسال سالی پر نوسان بود، سالی که بازار با اتفاق ها، فراز و نشیب های بسیاری همراه شد و سهامداران در موقعیت های مختلفی قرار گرفتند به همین منظور باید معاملات خود را بر مبنای ارزش گذاری انجام دهند و اگر بر این موضوع واقف نیستند از طریق روش های غیر مستقیم و صندوق های سرمایه گذاری به این بازار ورود پیدا کنند.

مدیر عامل سبدگران پاداش سرمایه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امسال به علت حمایت دولت از بورس، هجمه های سنگینی به دولت وارد شد، آیا علت ریزش های اخیر بورس ورود دولت به این بازار است؟ گفت: به عقیده بنده هجوم بی سابقه سهامداران به بورس تنها به علت حمایت دولت از بورس نبود و شاید نیمی از آن به دلیل تورمی بود که در فضای کلی اقتصادی ایجاد شد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: مردم متوجه شده بودند که بازار سرمایه محل امن و درستی برای سرمایه گذاری است اما زمانی که دولت وارد عمل شد اعتماد مضاعفی هم شکل گرفت.

مدیر عامل سبدگران پاداش سرمایه درباره آینده بازار گفت: به نظر می رسد، جهش بی سابقه ای که بورس در سال جاری به خود دید تا مدت های طولانی اتفاق نمی افتد اما ریزشی که بازار داشته باعث شده اکثر سهم های بنیادی در شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری قرار بگیرند، از طرفی بازار با ابهاماتی مانند نرخ تورم، نرخ ارز، انتخابات ریاست جمهوری و … روبرو است که باید هر کدام از آنها به ثبات برسد تا بازار واکنشی نسبت به آنها داشته باشد. در مجموع با بررسی بازار سهام به این نتیجه می رسیم که قیمت ها به حدی ارزان است که اگر سرمایه گذار سهم درست بخرد و سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشد قطعا بازدهی بالاتری از دیگر بازار ها خواهد داشت.

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.