Take a fresh look at your lifestyle.

ماجرای پناهنده شدن دیگر ملی پوش جودوی ایران چیست؟

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد،در تازه‌ترین جنجال ورزشی ایران، از دیروز شایعاتی در مورد پناهنده شدن یک جودکار ایرانی دیگر به گوش می‌رسید که بر اساس خبر‌های رسانه‌های داخلی، این خبر تکذیب شده است. ماجرا مربوط به محمد محمدی بریمانلو است که برخی سفر او به ازبکستان را خروج او از کشور با قصد پناهندگی تلقی کرده بودند. اما خبرگزاری‌های داخلی مدعی شده اند که بریمانلو این موضوع را تکذیب کرده است.

محمد محمدی بریمانلو در مورد شایعه پناهندگی خود چنین گفته است: «برای مسافرت چند روزه به ازبکستان آمدم و از فرصت استفاده کردم و با توجه به دوری ۲۰ ماهه از مسابقات، رقابت‌های جودو گرند اسلم تاشکند را از نزدیک مشاهده کردم. به هیچ عنوان قصد پناهندگی ندارم و هر صحبتی راجع به پناهندگی به من مطرح شده است، کذب است. ویزای توریستی یک هفته‌ای داشتم و از فرصت استفاده کردم تا برای تعطیلات و مشاهده مسابقات به ازبکستان آمدم. همه صحبت‌ها در خصوص پناهندگی من دروغ است و صحت ندارد».

بریمانلو یک سال پیش نیز پس از اعزام نشدن به مسابقات جودوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در توکیو، از قصد خود برای خداحافظی از دنیای ورزش گفته بود و در یک پست اینستاگرامی نوشته بود: «به امید روزی که قلب‌هایمان واقعاً برای ورزش ایران بتپد». محمد محمدی بریمانلو ملی پوش جودوی ایران در وزن ۷۳ کیلوگرم بوده و مدال برنز جهان را در کارنامه دارد.


    ملی پوش خراسان شمالی از دنیای ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد

فدراسیون جودو علت اعزام نشدن بریمانلو به مسابقات توکیو را صادر نشدن ویزا اعلام کرده بود در حالی که شایعه شده بود رویارویی با حریف رژیم صهیونیستی دلیل عدم اعزام وی به توکیو بوده است. سعید مولایی دیگر ملی پوش جودوی ایران و هم دوره‌ای بریمانلو است که سال گذشته پناهنده شده و مدعی شد که مقامات تیم ملی او را وادار کرده اند با رقبای رژیم صهیونیستی مسابقه ندهد.

این ادعا‌ها توسط مقامات فدراسیون جودوی ایران رد شد، اما در نهایت موجبات تعلیق فدراسیون جودوی ایران را فراهم کرد. محمد محمدی بریمانلو اهل بجنورد بوده و علاوه بر مدال برنز مسابقات جهانی باکو در سال ۲۰۱۸، مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را نیز در کارنامه دارد. پدر وی در فروردین ۱۳۹۷ به خاطر هیجان‌زدگی در حین تماشای مسابقات او دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

منبع:روزیاتو

انتهای پیام/

 

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.