Take a fresh look at your lifestyle.

ماجرا‌های جنجالی سرقت از آدم‌های معروف

سرقت از آدم معروف‌ها و چهره‌های سرشناس، بار‌ها خبرساز شده و توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را جلب کرده است. در آخرین مورد، هفته پیش بود که تلفن همراه وزیر ورزش مقابل مسجد بلال به سرقت رفت. این سارق با مشاهده شلوغی مقابل مسجد بلال وارد جمعیت می‌شود و بدون این‌که بداند جیب چه کسی را می‌زند، گوشی موبایل وزیر ورزش را سرقت می‌کند. مأموران پلیس آگاهی تهران پس از بررسی فیلم محل سرقت و تحقیقات میدانی، هویت سارق را شناسایی و روز گذشته او را در حاشیه تهران دستگیر کردند. با دستگیری متهم، گوشی آقای سجادی کشف و تحویل او شد البته تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد. در این گزارش به ماجرا‌های جنجالی سرقت از آدم‌های معروف خواهیم پرداخت.

دستکش‌های عقاب در جام‌جهانی ۱۹۹۸
از چه کسی؟ احمدرضا عابدزاده

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

فروردین ۹۹ خبر رسید به ویلا و رستوران «احمدرضا عابدزاده» در شمال دستبرد زده شده‌است. لباس‌ها و دستکش‌های او در جام‌جهانی ۱۹۹۸، تابلو‌های نفیس، تعدادی از هدایای یادگار مردم به عقاب آسیا و یک‌سری وسایل گران‌قیمت دیگر به سرقت رفتند. چندروز بعد اعلام شد که سه سارق و یک مالخر درارتباط با پرونده دروازه‌بان اسبق تیم ملی بازداشت شده‌اند. این پرونده حاشیه هم کم نداشت؛ ادعا شد که سارقان خانه عابدزاده سابقه‌دارانی بوده‌اند که به مرخصی رفته‌بودند، اما پلیس این موضوع را تکذیب کرد.

ربودن چرخ‌های خودروی سلطان
از چه‌کسی؟ علی پروین

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

این چهره سرشناس فوتبال کشورمان در اواخر سال ۷۰ هنگامی که در ویلای خود در شمال مشغول استراحت بود با سرقت چرخ‌های خودرواش مواجه شد. سارقان با ربودن ۴ چرخ خودروی سلطان عملا هیچ‌گونه لاستیکی برای سلطان آن روز‌های فوتبال ایران نگذاشتند. هویت این دزد که جرئت دزدی از سلطان را داشته‌است، هنوز نامشخص است.

سرقت لپ‌تاپ و دوربینِ هدیه
از چه کسی؟ هدیه تهرانی

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

اواخر خردادماه ۱۳۸۶، «هدیه تهرانی» در تماس با ایسنا اعلام کرد که لپ‌تاپ و دوربین اش را از توی خودرو اش که در پارکینگ بیمارستانی پارک شده‌بود، سرقت کرده‌اند. سارق یا سارقان کاری به پول‌ها و دیگر اشیای قیمتی داخل ماشین نداشته‌اند و به‌نظر می‌رسیده که صرفا دنبال اطلاعات شخصی خانم تهرانی بوده‌اند. او بلافاصله موضوع را به اطلاع پلیس آگاهی رسانده‌بود، اما خبری وجود ندارد که بفهمیم لپ‌تاپ و دوربین خانم تهرانی به ایشان برگردانده شد یا خیر.

استوک اختصاصی نایک
از چه کسی؟ جواد نکونام

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

«جواد نکونام» کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان و هافبک باتجربه استقلالی‌ها به دزدیده شدن استوک هایش (کفش‌های کتانی مخصوص فوتبال) عادت کرده است. او تقریبا در هر ماه، یک استوکش را به خاطر دزدی از دست داده! همه این استوک‌ها به کنار، نکونام هنوز هم از آن کتانی حرف می‌زند که شرکت نایک آن را به صورت اختصاصی برای او تولید کرده بود؛ استوکی که سه رنگِ پرچم کشورمان روی آن نقش بسته بود و در سال ۹۲ به سرقت رفت!

داستان ترسناک دختر آقای نویسنده
از چه کسی؟ نیروانا قاسم‌خانی

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

مهرماه سال ۹۹ نیروانا قاسم‌خانی دختر مهراب قاسم‌خانی نویسنده سریال «شب‌های برره» سرقت تلفن همراه در خودرو به واسطه قمه را تجربه کرد. مهراب قاسم‌خانی از این اتفاق در صفحه شخصی خود نوشت و خبر این سرقت به سرعت در فضای مجازی پیچید. چند روز بعد از این سرقت، پلیس، دزد را دستگیر کرد و او را با دختر قاسم‌خانی روبه‌رو کرد. نیروانا گفت: «من سارق زورگیر را قبل از این که بخواهد نقشه‌اش را عملی کند دیدم، اما نمی‌دانستم چه فکری در سرش است».

سرقت کیف «جیران» با یک مشت!
از چه کسی؟ پریناز ایزدیار

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

پریناز ایزدیار که این روز‌ها مردم بیشتر او را با «جیران» می‌شناسند تجربه سرقت اموال را پشت سر گذاشته است. سال ۹۵، دو سارق موتورسوار، کیف او را که روی صندلی جلوی خودرو بود، دزدیدند. او درباره این حادثه گفته است: «جوانی از شیشه تا کمر خود را داخل خودرو کرد وکیفم را قاپید. کیف را گرفتم، ولی یک مشت به من زد و کیف را با خودش برد.» مدتی بعد دزد‌ها پیدا شدند، اما از کیف و مدارک داخل آن خبری نبود.

چه می‌کنه این دزد!
از چه‌کسی؟ عادل فردوسی‌پور

ماجرای سرقت از فردوسی‌پور به سال ۸۷ برمی‌گردد که بعد از یک سفر متوجه دزدیده شدن اموالش از جمله مقداری سکه، دلار، تابلو فرش و چند تخته فرش از منزلش شد. بعد‌ها با دستگیری این دزد‌ها گویا اموال به این استاد زبان دانشگاه شریف بازگرداننده شد و دزدان منزل او هم بعد از دستگیری اعتراف کردند که تا قبل از ورود به خانه از هویت صاحبخانه اطلاعی نداشتند.

طعمه‌شدن لباس‌های سرمربی تیم‌ملی
از چه کسی؟ کی‌روش

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

درمیان پرونده‌های سلبریتی‌های مال باخته، مورد «کارلوس کی‌روش» از همه عجیب‌تر بود؛ دوبار در سال‌های ۹۳ و ۹۵ به اموال کی‌روش دستبرد زده شد، اما ماجرا مربوط به خانه و ماشین یا اطلاعات شخصی نبود؛ بلکه کت‌وشلوار مارک‌دار و لباس تمرین آقای کی‌روش بود که چشم سارقان را گرفته‌بود. کسی از سرنوشت لباس‌های به‌سرقت‌رفته کی‌روش خبر ندارد.

گاو صندوقی پُر از دلار
از چه کسی؟ فرهاد مجیدی

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

بهمن سال گذشته، زمانی که سرمربی استقلال‌تهران به خانه برگشت، متوجه دستبرد به گاو صندوقی شد که در آن وسایل گران قیمتی داشت. او به پلیس اعلام کرده چند ساعت گران قیمت، پول نقد، دلار و چک‌هایی داشته که گم شدن آن‌ها برای وی دردسر ایجاد خواهد کرد. در گام نخست، فیلم دوربین‌های مداربسته بازبینی شد و معلوم شد که سارقان ۲ نفر بودند. آن‌ها درحالی‌که ماسک به‌صورت داشتند، پس از تخریب در، وارد خانه شدند و پس از جست‌وجو گاوصندوق را پیدا و با مهارت تمام در آن را باز کرده و دست به سرقت زده بودند. آن طور که فیلم‌ها نشان می‌داد سارقان حدود ساعت یک بامداد وارد خانه شده و دقایقی بعد آن جا را ترک کرده بودند. تا این لحظه خبری از دستگیری این سارقان منتشر نشده است.

گردنبندقاپی از آقای گل
از چه کسی؟ علی دایی

زخم کاری سارق‌ها به جیب چهره ها!

عصر ۷ آبان ۱۴۰۰، زمانی که علی دایی و دخترش از دفتر کار خود در زعفرانیه خارج شدند یک گردنبندقاپ باسابقه، گردنبند طلای این فوتبالیست معروف را در کسری از ثانیه دزدید و فرار کرد. ویدئوی این سرقت که از طریق یک دوربین مداربسته به دست آمده بود به سرعت در فضای مجازی دست‌به‌دست شد. پلیس، چهار روز بعد، سارق را بازداشت کرد. عجیب این که سارق گفته بود اگر می‌دانستم او، علی دایی است گردنبندش را نمی‌قاپیدم!

منبع: خراسان

تراز اقتصاد وب‌گردی وبگردی

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.