Take a fresh look at your lifestyle.

ناگفته‌های ابوعزرائیل از پروژه جدید آمریکا ؛ برای تفرقه ایران و عراق نقشه‌ها دارند!

به گزارش گروه وبگردی تراز اقتصاد،   نام ابوعزرائیل برای کسانی که تحولات منطقه، خصوصا نبرد جبهه‌مقاومت علیه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی ـ تکفیری را رصد کرده‌اند بسیار آشناست. نام اصلی او ایوب فالح الحسن الربیعی است؛ مردی که جان خود را در میادین مختلف نبرد با داعش بر کف گرفته و به کابوس مهره‌های آمریکا و رژیم‌صهیونیستی در منطقه تبدیل شده‌است. ابوعزرائیل کنیه‌ای نظامی است که ایوب فالح الحسن الربیعی به آن معروف شده و اکثر افراد وی را به این نام می‌شناسند.  با این مرد میدان نبرد با داعش گفت‌وگویی داشته‌ایم:


بیشتربخوانید


همگان شما را به عنوان رزمنده‌ای می‌شناسند که در میادین نبرد علیه داعش حضوری بسیار پررنگ و فعال داشته‌است. نظرتان در خصوص آثار نبرد جبهه‌مقاومت علیه تروریسم‌تکفیری و پیروزی بزرگ مقاومت در این نبرد چیست؟
پیروزی جبهه‌مقاومت بر داعش، پیروزی کل مسلمین بر تروریسم محسوب می‌شود. داعش، زاییده کفار است و اعضای آن نیز کافر هستند و نسبتی میان آن‌ها و مسلمانان وجود ندارد. نقش رزمندگان حشدالشعبی در عراق و شیعیان حیدر کرار (ع) را نمی‌توان در تحقق پیروزی بر تروریسم داعش نادیده انگاشت. رزمندگان مقاومت، همه‌جانبه و با تمامی اعتقاد و توان خود در مقابل داعش قرار گرفتند و با وجود حمایت سنگین و گسترده‌ای که از تروریست‌ها و از سوی حامیان منطقه‌ای و خارجی آن‌ها می‌شد، آن‌ها را شکست دادند. ما پیروزی بر داعش را مصداق پیروزی مسلمین بر کفار و نبرد با داعش را نیز نبرد در مقابل کفر می‌دانیم. اگرچه شیعیان در تحقق این پیروزی بزرگ‌ترین نقش را ایفا کرده‌اند، اما این پیروزی به همه مردم منطقه و جهان اسلام تعلق دارد.

ناگفته‌های ابوعزرائیل از پروژه جدید آمریکا ؛ برای تفرقه ایران و عراق نقشه‌ها دارند!

بیش از یک سال از شهادت حاج‌قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی‌المهندس در بغداد سپری می‌شود. نقش این دو فرمانده مقاومت را در تحقق پیروزی علیه تروریسم‌تکفیری چگونه ارزیابی می‌کنید؟
لازم می‌دانم در اینجا یاد این دو شهید بزرگوار و فرماندهان بزرگ جبهه مقاومت را گرامی بدارم. نقش این دو شهید در ساماندهی میادین نبرد و مدیریت جبهه مقاومت در نبرد با تروریسم تکفیری بسیار پررنگ بوده‌است. حاج‌قاسم و ابومهدی در همه صحنه‌های نبرد با داعش حضور داشتند. در روند تاسیس حشدالشعبی، این دو فرمانده زحمات بسیاری کشیدند و درنهایت توانستند مجموعه‌ای منسجم و قدرتمند را گرد هم بیاورند. پیروزی امروز و آینده ما در مواجهه با داعش، به برکت خون شهدایی است که در مواجهه با تروریسم و در راستای ایجاد صلح و ثبات در جهان‌اسلام از حیات خود گذشتند. یاد همه شهدای نبرد با داعش را گرامی می‌دارم.

هم‌اکنون شاهد تغییر مناسبات قدرت در آمریکا هستیم. ترامپ کاخ‌سفید را ترک کرده و بایدن جایگزین او شده‌است. آیا حمایت آمریکا از تروریسم‌تکفیری با حضور دموکرات‌ها در قدرت دستخوش تغییر می‌شود؟
قطعا خیر. ماهیت داعش و تجهیز گسترده آن طی سال‌های گذشته و اخیر از سوی آمریکا نشان می‌دهد هر دو حزب این کشور از تروریسم در منطقه و جهان اسلام حمایت می‌کنند. در این خصوص اساسا تفاوتی میان جمهوریخواهان و دموکرات‌ها وجود ندارد. از سوی دیگر، مشخص است جو بایدن قصد دارد بار دیگر داعش را به عراق و سوریه و دیگر نقاط منطقه بازگرداند و آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری او نیز نهایت تلاش خود را در راستای ایجاد ناامنی در منطقه به کار خواهد بست. شاید مقامات آمریکایی تصور کرده‌اند پس از شهادت فرماندهان مقاومت، قدرت حشدالشعبی و دیگر گروه‌های مقاومت کاهش یافته و در چنین فضایی می‌تواند داعش را دوباره تجهیز و فعال کند. باید بگویم به برکت خون شهدای مقاومت، مخصوصا دو فرمانده شهیدحاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی‌المهندس، جبهه‌مقاومت امروز قدرتمندتر از هر زمان دیگری آماده‌است تا با توطئه‌های جدید در منطقه مقابله کند. در صحنه نبرد با داعش و تروریسم تکفیری همواره آماده‌ایم. ان‌شاءا… با قوت حیدری و شیعی موجود در حشدالشعبی آماده‌ایم تا هر اقدامی علیه امنیت جهان‌اسلام را خنثی کنیم.

به نظر می‌رسد پروژه اختلاف‌افکنی میان ملت‌های مسلمان از سوی آمریکا و متحدان آن، همزمان با تحرکات داعش در منطقه ادامه دارد. نظرتان در این خصوص چیست؟
تلاش برای تفرقه‌افکنی میان ملت‌های مسلمان دهه‌هاست از سوی آمریکا و متحدانش ادامه دارد. در رابطه با دو ملت ایران و عراق نیز این قاعده حاکم است. تلاش‌های زیادی می‌شود بین دو ملت تفرقه صورت گیرد. متاسفانه برخی گروه‌ها نیز در عراق فریب این تفرقه‌افکنی‌ها را خورده و به سوی عربستان‌سعودی روی آورده‌اند. سعودی‌ها نیز پس از شکست در عرصه نظامی، سعی دارند با استفاده از روش‌های تبلیع در فضای‌مجازی و. میان مردم منطقه و خصوصا مردم ایران و عراق اختلاف ایجاد کند. باید بگویم میان داعش و آن‌هایی که سعی دارند بین ملت‌های ایران و عراق تفرقه ایجاد کنند، تفاوتی وجود ندارد؛ هر چند ظاهری متفاوت داشته‌باشند. هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد میان ملت‌های ایران و عراق تفرقه بیافتد.

ناگفته‌های ابوعزرائیل از پروژه جدید آمریکا ؛ برای تفرقه ایران و عراق نقشه‌ها دارند!

آیا خاطره‌ای خاص از شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان نبرد دارید که برای خوانندگان روزنامه ما ذکر کنید؟
من همه خاطراتم در میادین نبرد شکل گرفته است (با خنده). خاطره‌ای که همواره به صورت خاص در ذهنم هست، به نبرد بر سر آزادسازی آمرلی باز می‌گردد. در آن زمان، داعش انواع تجهیزات نظامی را داشت و تروریست‌های زیادی نیز آن منطقه را محاصره کرده بودند. در مقابل، تعداد رزمندگان حشد الشعبی و میزان تسلیحاتی که برای نبرد با داعش در اختیار داشتیم، واقعا محدود بود. در آن زمان حاج‌قاسم به میدان نبرد آمد. ایشان خطاب به فرماندهان و رزمندگان گفتند ما در آمرلی ایستادگی می‌کنیم. یا تروریست‌ها را شکست می‌دهیم یا به درجه شهادت خواهیم رسید. به حول قوه الهی توانستیم در این نبرد بزرگ و سخت، داعش را شکست دهیم و در نهایت آمرلی آزاد شد. در اینجا لازم می‌دانم بار دیگر یاد و خاطره شهدای عملیات آزادسازی آمرلی و دیگر شهدای مقاومت را گرامی بدارم. از خداوند می‌خواهم توفیق شهادت را به من نیز عطا فرماید.

منبع: جام جم 

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.