Take a fresh look at your lifestyle.

بزرگ‌ترین شرکت تامین کننده برق تگزاس ورشکست شد

 به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل تراز اقتصاد به نقل از رویترز، شرکت برازوس الکتریک که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت تأمین برق ایالت تگزاس آمریکا به شمار می‌رود، به خاطر عدم دریافت بدهی 1.8 میلیارد دلاری از سوی شرکت توزیع برق تگزاس امروز اعلام ورشکستگی کرد.

این شرکت اسناد مربوط به ورشکستگی خود را به دادگاه فدرال شهر هیوستون ایالت تگزاس تقدیم کرده است.

برازوس الکتریک یکی از چندین شرکت تولید برقی است که به خاطر بروز یخبندان سنگین طی روزهای گذشته در ایالت تگزاس با جریمه‌های سنگین مواجه است.

رؤسای شرکت‌های برق تگزاس می‌گویند قطع شدن برق تگزاس در طول یخبندان باعث شده تا تاسیسات تولید برق و شرکت‌های فعال در این زمینه با میلیارد‌ها دلار جریمه مواجه شوند.

کاهش شدید دمای هوا باعث شد تا برق نیمی از ایالت تگزاس طی در دو هفته پیش قطع شده و 4.3 میلیون نفر روزها بدون برق و گرما سپری کنند. از طرف دیگر لوله‌های آب هم ترکیده و به میلیون‌ها خانه و شرکت در سطح تگزاس آسیب وارد شده است.

شرکت برازوس و دیگر شرکت‌های تأمین برق تگزاس موظف بودند تا حتی با خرید برق از دیگر شرکت‌ها با قیمت بالاتر از قطع شدن برق جلوگیری کنند.

شرکت توزیع نیروی برق تگزاس نیز می‌گوید که مجموع 2.1 میلیارد دلار از قبوض برق در تگزاس پرداخت نشده و همین امر فشار را در بحران کنونی بر شرکت‌های تولید نیرو مضاعف کرده است.

مائولین پاتانی، بنیانگذار یک شرکت تولید نیرو در تگزاس می‌گوید: شبکه توزیع نیرو در شهر تگزاس با بحران جدی روبرو است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.