Take a fresh look at your lifestyle.

هیجان در بازار ادامه دارد / ۹ هزار میلیارد تومان هم بورس را مثبت نکرد!

به گزارش تراز اقتصاد، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، در جلسه امشب افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در سهام را تصویب کرد. از نگاه برخی، با این مصوبه ۹ هزار میلیارد تومان پول برای بورس تجهیز شده است. که این خبر می‌تواند شوک مثبتی برای بازار سهام باشد.

اساس این مصوبه صندوق‌های بادرآمد ثابت باید ۳ درصد از درآمد خود را وارد بازار سهام کنند.

کارشناسان عقیده دارند آخر سال است و حقوقی‌ها به پول نیاز دارند و شرکت‌های بیمه‌ای اصولا آخر سال پرداخت‌های سنگین دارند و از طرفی نیز سهامداران حقیقی بخشی از دارایی خود را نقد می‌کنند و در این شرایط کارگزاری‌ها نیز اقدام به پس گرفتن اعتبارات خود کردند که این موضوع می‌تواند فشار فروش را تشدید کند. علاوه بر این دلایل بی‌اعتمادی به بازار سهام زیاد است.

در جریان معاملات امروز تحرکات مثبت در شاخص‌سازان دیده می‌شود اما به عقیده کارشناسان این تحرکات مثبت مقطعی است زیرا برای بازگشت تعادل به بورس باید حدود ۳۰ یا ۴۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز است.

جو بازار سهام به شدت هیجانی است و این موضوع می‌تواند تاثیر زیادی در تشدید صف‌های فروش داشته باشد و این درحالیست که در حال حاضر بسیاری از سهم‌ها، نصف قیمت ذاتی خود معامله می‌شوند و قیمت‌های جهانی نیز روندی صعودی داشته و از لحاظ بنیادین این سهم‌ها بسیار ارزنده‌اند.

بازار امروز با افزایش تقاضا در نمادهای فلزی و برخی تک‌سهم‌ها همراه بود اما نماد فملی هنوز روندی نزولی دارد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورستراز اقتصاد بخوانید.

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.