Take a fresh look at your lifestyle.

آخرین اخبار احتمالا موثر برای بازارها / این اخبار را جدی بگیرید!

به گزارش تجارت‌نیوز، تجهیز ۹ هزار میلیاردی بازار سهام، رد پیشنهاد مذاکره مستقیم و افزایش تنش‌های منطقه سه خبر مهمی است که احتمالا امروز در جریان بازارها تاثیرگذار باشند.

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، در جلسه دیشب افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در سهام را تصویب کرد. از نگاه برخی، با این مصوبه ۹ هزار میلیارد تومان پول برای بورس تجهیز شده است.

اما خبر مهم دیگر مربوط به مذاکرات است. روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از دو مقام بلندپایه دیپلماتیک نوشته ایران پیشنهاد مذاکرات هسته‌ای مستقیم با آمریکا را رد کرده است.

آن طور که خبرگزاری‌ها به نقل از این روزنامه روایت کرده‌اند، این روزنامه آمریکایی نوشته طبق اعلام دو دیپلمات بلندپایه، ایران با پیشنهاد اتحادیه اروپا و آمریکا برای مذاکره مستقیم با واشنگتن درباره برجام مخالفت کرده است.

وال استریت ژورنال به نقل از یک دیپلمات بلندپایه اروپایى ادامه داده تهران حضور در نشست غیررسمى با گروه ۱+۵ را رد کرده زیرا حاضر نیست درباره توافقی مذاکره کند که قبلا در مورد آن مذاکره شده است.

علاوه بر این، دیروز اعلام شده که نظامیان آمریکایی ۲۳ دستگاه کامیون و خودروی زرهی و تانک به مناطق حومه حس وارد کرده‌اند. طبق گزارش مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، ارتش ایالات متحده آمریکا تجهیزات نظامی جدیدی را در قالب یک کاروان لجستیک از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید عراق وارد سوریه کرد.

اما چهارمین خبر موضوع مذاکره تلفنی امیر قطر با ولیعهد عربستان است که این اتفاق پس از سه سال افتاده است.

هرچند سه خبر اخیر همراه با نااطمینانی‌هایی برای بازار سهام است، اما احتمالا اثرگذاری خبر اول در بورس امروز بیشتر از بقیه باشد. در کنار این، شب گذشته جزئیات عرضه اولیه حآفرین نیز اعلام شد. در این عرضه اولیه هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۷۰۰ سهم در بازه قیمتی ۵،۲۸۵ تا ۵،۳۸۵ ریال معادل ۳۷۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری کند.

با این اخبار امروز احتمالا وضعیت بازار ارز و طلا متفاوت از روند نزولی روز گذشته باشد.

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.