Take a fresh look at your lifestyle.

آلودگی هوا‌ در کرج و تهران/ورود سامانه بارشی‌ و هشدار کولاک و‌ بهمن در ۴ استان

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز مرکز خلیج فارس مواج است و در استان‌های گیلان و اردبیل وزش باد نسبتاً شدید جنوبی داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا در تهران و کرج افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را داریم‌.

وی گفت: بعدازظهر امروز 10 اسفند با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به کشور در استان‌های چهارمحال بختیاری، خوزستان، ایلام، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران و رعدوبرق خواهیم داشت که در نقاط مرتفع و سردسیر بارش به صورت برف خواهد بود.

ضیائیان گفت: روز آینده این سامانه تقویت می‌شود و علاوه بر نقاطی که ذکر شد، در برخی مناطق استان‌های فارس،‌ اصفهان، بوشهر، خراسان رضوی، یزد، کرمانشاه، مرکزی، همدان و شمال کرمان سبب بارش می‌شود.‌

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش‌ها روز آینده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و شرق خوزستان خواهد بود.

وی بیان کرد: از صبح دوشنبه 11 اسفند 99 تا اواخر وقت دوشنبه‌ بارش برف، کاهش دما و یخبندان، رخداد مه و کاهش دید افقی و در مناطق کوهستانی کولاک برف‌ در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات جنوب غرب اصفهان و ارتفاعات شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: در این راستا اختلال در تردد، وقوع پدیده مه، کاهش دید، تاخیر یا لغو پروازها، کولاک در گردنه های برفگیر و کوهستانی، احتمال رخداد بهمن در مناطق مستعد و لغزندگی و کولاک برف در جاده‌ها به ویژه جاده‌های روستایی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: ‌از واسط وقت فردا با نفوذ جریانات سرد شمالی و عبور جریانات تراز میانی کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و بارش باران در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، زنجان، قزوین، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کردستان، ایلام و زنجان، بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیائیان بیان کرد: چهارشنبه 13 اسفند در ارتفاعات شمال غرب و شمال شرق بارش پراکنده داریم و روز پنج‌شنبه با ورود سامانه بارشی جدید به کشور مجدداً بارش را در شمال غرب، جنوب غرب و غرب کشور، استان‌های ساحلی خزر، دامنه جنوبی البرز و شمال شرق خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت عنوان کرد: آسمان تهران در 2 روز آینده نیمه‌ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 14 و 6 درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد:‌ روز آینده در مرکز 14 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

انتهای پیام/ب


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.