Take a fresh look at your lifestyle.

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از جنوب غرب و باران در برخی شهرها/ سرما کم‌تر می‌شود

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اقتصاد در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام حاکم است و فقط در چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده برف و باران داریم.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از اواخر وقت فردا دهم اسفند با ورود سامانه بارشی به کشور در استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری، ابرناکی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی افزود: این شرایط روز دوشنبه ۱۱ اسفند علاوه بر استانهایی که ذکر شد در استان‌های یزد، فارس، اصفهان و شمال کرمان همچنین جنوب خراسان رضوی و بخش هایی از خراسان جنوبی نیز حاکم خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: همچنین روز دوشنبه با شمالی شدن جریانات روی خزر در سواحل خزر کاهش دما را داریم و بارندگی و مواج شدن دریا نیز پیش بینی می شود.

گودرزی با بیان اینکه اواخر وقت روز دوشنبه بارش پراکنده در شمال غرب خواهیم داشت، گفت: در این روز شدت بارش‌ها در زاگرس مرکزی، شامل چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس خواهد بود.

وی اظهار کرد: روز سه شنبه ۱۳ اسفند با گذر موجی از نوار شمالی کشور در برخی نقاط شمال غرب، سواحل خزر، در برخی نقاط ارتفاعات و دامنه البرز مرکزی، همچنین شمال شرق و شرق کشور و بخش‌هایی از استان‌های همدان، مرکزی، قم و کرمان بارش خواهیم داشت.

گودرزی اظهار داشت: روز چهارشنبه ۱۳ اسفند در شمال غرب و شمال شرق کشور و برخی نقاط سواحل خزر بارندگی‌ داریم.

وی با بیان اینکه از امروز تا اواسط هفته روند افزایش تدریجی دما را در اغلب نقاط کشور غیر از سواحل خزر و شمال غرب خواهیم داشت، گفت: این افزایش دما در نیمه شرقی کشور محسوس‌تر بوده و بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود، این شرایط روز دوشنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۳ و ۳ درجه خواهد بود.

گودرزی اظهار کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و ارومیه با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده در ۱۳ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

انتهای پیام/


تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.