Take a fresh look at your lifestyle.

اولین اعترافات بزرگترین کلاهبردار میلیاردر ایران

به گزارش تراز اقتصاد، این متهم از چندی قبل با تاسیس شرکت‌های جعلی در داخل و خارج از کشور کلاهبرداری هایش را آغاز کرد. او که ۱۵ همدست دیگر نیز داشت تاجران و مدیران شرکت‌هایی را که در زمینه واردات و صادرات فعالیت می‌کنند به‌عنوان طعمه انتخاب می‌کرد و پس از مدتی که با ظاهر‌سازی اعتماد‌شان را جلب می‌کرد، دست به کلاهبرداری‌های کلان از آن‌ها می‌زد.

طوری که در مدت زمان کوتاهی افراد زیادی از او شکایت کردند و رقم کلاهبرداری‌های او و همدستانش به ۴۰۰ میلیون دلار رسید. در چنین شرایطی بود که با تشکیل پرونده در دستگاه قضایی تلاش‌ها برای دستگیری او آغاز شد.

شواهد اولیه حاکی از آن بود که متهم اصلی پرونده و چند نفر از همدستانش به خارج از کشور گریخته‌اند. مأموران پلیس بین‌الملل کشور اواخر سال ۹۹ توانستند ۴ نفر از اعضای این باند را از خارج از کشور به داخل منتقل کنند، اما هنوز سرکرده باند متواری بود. آنطور که شواهد نشان می‌داد او در روسیه به‌سر می‌برد و زندگی مخفیانه را در مسکو در پیش گرفته بود.

در این شرایط بود که پلیس بین‌الملل کشورمان از طریق اینترپل برای او اعلان قرمز صادر کرد و خواستار استرداد او شد. هرچند این روند چند‌ماه طول کشید، اما سرانجام متهم عصر روز پنجشنبه از طریق فرودگاه امام خمینی (ه) به کشور بازگردانده شد.

استرداد به روایت رئیس پلیس بین‌الملل

سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی درباره دستگیری این متهم و فعالیت‌های مجرمانه او و اعضای باندش گفت: این باند ۱۶ نفره در سال ۹۷ اقدام به کلاهبرداری از مردم و شرکت‌های تجاری می‌کردند. آن‌ها با تشکیل شرکت‌های صوری متعدد با استفاده از جعل اسناد و ادعای فعالیت در زمینه واردات کالا به مبلغ ۴۰۰‌میلیون دلار کلاهبرداری کرده و در سال‌۹۹ متواری شدند.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه این متهم اعلان قرمز صادر شد و در این‌باره وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو تلاش‌های زیادی انجام دادند و در دادگاه مسکو پرونده‌ای علیه سرکرده این باند تشکیل شد و با توجه به مدارکی که ما به دادگاه ارائه کرده بودیم حکم استرداد متهم صادر و او بازداشت و روز پنجشنبه به کشور بازگردانده شد.

متهم بازداشت شده پس از انتقال به ایران در نخستین گفتگو که در باند فرودگاه امام خمینی (ه) انجام شد تلاش کرد خودش را بی‌گناه نشان دهد.

او درباره جرائمی که مرتکب شده گفت: «من هیچ اطلاعی از این ماجرا ندارم.» او درباره اینکه از طعمه هایش برای واردات کالا پول‌های کلانی گرفته گفت: «من کار‌هایی که مربوط به‌خودم بود را انجام دادم و نمی‌دانم ماجرا چیست.» او ادامه داد: «به‌نظرم باید با کلاهبرداران و افرادی که پول مردم را می‌برند شدیدترین برخورد انجام شود. اما من هیچ اطلاعی از پرونده خودم ندارم.»

منبع: رکنا

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.