Take a fresh look at your lifestyle.

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

به گزارش تراز اقتصاد، هیجان دربی خیلی بالا گرفته، مدام به ساعت نگاه می‌کنی، فرصت کمی تا پایان بازی مانده، هر لحظه ممکن است ورق برگردد، تیم محبوبت فشار می‌آورد، تیم رقیب دفاع می‌کند، تیم تو بهتر بازی می‌کند، اما یک ستاره ناگهان بازی را برای حریف درمی‌آورد.

مدتی بعد از دربی، تیم‌ات در کورس قهرمانی هم شانس زیادی دارد، اما توپ‌های مهاجمان گل نمی‌شود، یا دروازه‌بان گل‌های ساده‌ای می‌خورد، آن جاست که حسرت‌ها تازه می‌شود، اگر یک ستاره، فقط یک ستاره مشخص از رقیب در تیم محبوبت بود هم برنده دربی بودی، هم قهرمان، هم در آسیا تیم ات بهتر نتیجه می‌گرفت. این حسرت خیلی وقت‌ها با هواداران دو تیم همراه بوده. در سال‌های زیادی تفاوت مشخص استقلال و پرسپولیس در گلزنی‌های فرشاد پیوس خلاصه می‌شد.

گلزنی که باعث قهرمانی‌های پیاپی قرمز‌ها در لیگی شد که آن‌زمان به‌خاطر دفاع مقدس سراسری نبود. سال‌های بعد یکی مثل عابدزاده تعیین کننده بود. مدتی بعد و در روزگاری که قرمز‌ها حسرت یک دروازه‌بان متوسط را داشتند که مثل معمارزاده و سوشا مکانی و… اعصاب‌شان را در لحظات حساس به هم نریزد مهدی رحمتی درون دروازه آبی‌ها دلبری می‌کرد. روزی دریبل‌های علی کریمی آرزوی آبی‌ها بود و روزی دیگر سانتر‌های دقیق خسرو حیدری قرمز‌ها را دمغ می‌کرد. روزگاری قرمز‌ها ترکیب خوب و پرنشاطی داشتند، اما خط هافبک آبی‌ها با حضور جواد نکونام و آندو تیموریان رمز قهرمانی بود.

شاید حتی چند سال اخیر آرزوی آبی‌ها از داخل مستطیل سبز به روی نیمکت تغییر جهت داده باشد، جایی که ثبات برانکو یک تیم خوب ساخت. هرچقدر هم یک پرسپولیسی دو آتشه یا یک استقلالی اصیل باشید بازهم گاهی پیش آمده که در دلتان بگویید کاش فلانی به‌جای حریف در ترکیب ما بود. خب ما به بهانه دربی این سوال را مقابل شما قرار دادیم که اگر تا به‌حال به‌آن فکر نکردید با آن مواجه شوید. دوست داشتید کدام بازیکن حریف در تیم شما بازی می‌کرد؟ چند سلبریتی به این سوال پاسخ می‌دهند.

کامبیز دیرباز (پرسپولیسی) بدون شک ناصرخان حجازی

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

کامبیز دیرباز که پرسپولیسی بودنش برهیچ‌فردی پوشیده نیست و بار‌ها و بار‌ها با کری‌هایش با دیگر بازیگران سینمایی حاشیه‌ساز شده است در پاسخ به این سوال‌که دوست داشتید کدام بازیکن تیم حریف در تیم مورد علاقه شما توپ بزند، می‌گوید: «خب اگر بخواهم به عنوان یک پرسپولیسی به این سوال جالب و فانتزی شما پاسخ بدهم باید بگویم که همیشه استقلال، من را یاد ناصرخان حجازی می‌اندازد، اما با تمام احترام، مرحوم ناصرخان حجازی در لباس آبی ناصر حجازی است.

اصلا یکی از اتفاقاتی که اسطوره‌ها را به نظرم تبدیل به اسطوره می‌کند این است که برخلاف بعضی از بازیکن‌ها به تیم رقیب نرفتند. مثلا شما تصور کن که علی پروین را در تیم استقلال و در لباس آبی ببینید، نمی‌شود، اما اگر بخواهم یک انتخاب داشته باشم بدون شک ناصرخان حجازی خواهد بود.» او درباره پیش بینی‌اش از بازی امروز می‌گوید: «امیدوارم باتوجه به شرایط جدول، ما ببریم تا فاصله‌مان را با صدر کمتر کنیم. دربی است دیگر، شما بگو تمام بازی‌ها را بباز، اما دربی را ببر».

پرویز برومند (استقلالی) کریم باقری، اما کیفیت بازی‌ها پایین است

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

پرویز برومند دروازه بان سابق استقلال و تیم‌ملی در جام ملت‌های ۲۰۰۰، که هیچ‌گاه درگیری او با پایان رافت که باعث ایجاد محرومیت طولانی مدتش از فوتبال شد از یاد‌ها نمی‌رود، در پاسخ به سوال ما می‌گوید: «از بازیکن‌های کنونی که خب هیچ فردی، از قدیمی‌ها علی کریمی، ولی باید بگویم انتخاب من کریم باقری است». او درباره بازی هم می‌افزاید: «راجع به شرایط به نظرم هر دو تیم در شرایط مساوی هستند، اما استقلال از لحاظ نفرات شرایط بهتری دارد، اما پیش‌بینی با این کیفیت ضعیف بازی‌ها که در هفته اخیر کم گل‌ترین هم بوده، خیلی سخت است. اما مشخص است که دوست دارم استقلال ببرد، ولی اگر برنده‌ای این بازی داشته باشد با اختلاف خیلی ضعیفی خواهد بود».

سعید راد (پرسپولیسی) حسن روشن، اما الان از فوتبال لذت نمی‌برم

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

سعید راد که نوه‌اش یعنی آدام همتی هم در پرسپولیس بازی کرده، برخلاف رنگ آبی چشمانش از طرفداران پروپاقرص قرمزهاست. او درباره سوال ما حرف‌های جالبی دارد: «خب، راستش بازیکن‌های کنونی این دو تیم را زیاد نمی‌شناسم، اما اگر بخواهم سراغ قدیمی‌ها بروم باید از حسن روشن و ناصرخان حجازی یاد کنم. اما راجع به شرایط و پیش بینی نتیجه هم باید بگویم که مانند هر طرفدار پرسپولیس دوست دارد تیم‌اش ببرد و من هم البته از این قاعده مستثنا نیستم، ولی با این اوضاع و احوال فعلی تیم‌ها که بیشتر در حاشیه هستند، راستش را بخواهید من زیاد از فوتبال لذت نمی‌برم. این دوتا تیم باید قوی و بی‌حاشیه باشند که فوتبال ایران رشد کند، اما الان همیشه این تیم‌ها معترض هستند در حالی که هیچ‌جای دنیا این گونه نیست و خب این عصبانیت و اعتراض هم به جامعه منتقل می‌شود.

امیدوارم این مسائل هرچه زودتر حل بشود. الان به عنوان مثال پرسپولیس، مدیرعامل ندارد و تیم منسجم نیست و استقلال هم همین‌طور، هرچند الان مدیریت این تیم مشخص شده و شرایط این تیم بهتر شده است. من فکر می‌کنم تا روحیه حرفه‌ای بودن را در باشگاه به بازیکنان یاد ندهند که سر کوچک‌ترین مسائل به داوران اعتراض و قدرت‌نمایی نکنند، فایده ندارد».

علیرام نورایی (پرسپولیسی) فقط «ناصر حجازی»

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

علیرام نورایی که علاقه خاصی به فوتبال و تیم پرسپولیس دارد، بار‌ها در ورزشگاه هم حضور داشته و همواره بهترین خاطره از ورزشگاه رفتن را پیروزی ۳-۲ پرسپولیس با هت‌تریک ایمون زاید می‌داند؛ در جواب سوال ما می‌گوید: «خب، تیم مورد علاقه من همیشه معلوم است و من همه جا بلند اعلام کردم که پرسپولیسی هستم و افتخار می‌کنم به پرسپولیسی بودنم. اما راجع به سوال شما باید بگویم که در تمام ادوار، تنها و تنها بازیکنی که خیلی دوست داشتم پرسپولیسی باشد، اما استقلالی است مرحوم ناصر حجازی است». او درباره بازی دربی هم می‌افزاید: «به امید خدا این هفته پرسپولیس می‌برد با اقتدار. اما خب با اقتدار هم نشد، قطعا می‌برد».

خاطره حاتمی (استقلالی) دوست داشتم دایی و باقری در استقلال بازی کنند

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

خاطره حاتمی هم از دیگر بازیگر‌های طرفدار استقلال است. این بازیگر که با بازی در مجموعه تلویزیونی فقط به خاطر تو به شهرت رسید، در پاسخ به سوال ما می‌گوید: «این روز‌ها درگیر کار و مشغله بازی کردن هستم و زیاد در جریان وضعیت این روز‌های این دو تیم نیستم، اما همیشه استقلالی بودم و هستم و خواهم بود پس همیشه دوست داشتم استقلال ببرد. اما راجع به سوال شما باید بگویم که بدون شک همیشه دوست داشتم از تیم پرسپولیس آقای علی دایی و کریم باقری در تیم محبوبم بازی کنند البته باید به این فهرست، خداداد عزیزی را هم اضافه کنم».

سارا منجزی‌پور (استقلالی) کاش علی کریمی و بیرانوند را در لباس آبی می‌دیدم

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

این بازیگر جوان و خوش‌آتیه کشورمان که توسط محمدرضا شریفی‌نیا، کشف و با سریال کلاه پهلوی معروف شد، از استقلالی‌های دو آتشه در بین بازیگران خانم کشورمان است. او که پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی امروز مساوی است، نظر جالبی دارد: «باید خدمت‌تان بگویم با این که این‌روز‌ها دغدغه‌ام زیاد است، اما به عنوان یک استقلالی باید بگویم که همیشه دوست داشته‌ام که آقای علی کریمی استقلالی بود و در این تیم بازی می‌کرد و اگر بخواهم از این بازیکن‌های نسبتا جدید هم نام ببرم، باید اضافه کنم که همیشه دوست داشتم دروازه بان سابق پرسپولیس آقا بیرانوند در تیم استقلال بازی می‌کرد».

او درباره بازی هم می‌گوید: «راجع به پیش‌بینی بازی روز شنبه باید بگویم این بازی هم با توجه به شرایط که الان این دو تیم دارند، احساس می‌کنم مساوی می‌شود؛ چون الان این تیم‌ها خیلی قوی نیستند و دربی دیگر هیجان قبل را ندارد. من چیزی که همیشه دوست داشتم از فوتبال ببینم، سرعت و جنگیدن برای بردن است، اما الان بیشتر دفاعی شده و تیم‌ها محافظه کار شده اند».

حمید درخشان (پرسپولیسی) / حاشیه می‌شود، اما پورحیدری

حسرت فوتبالی سلبریتی‌ها

پیش کسوت و سرمربی سابق پرسپولیس که سابقه بردن تیم رقیب را هم در کارنامه دارد، نظر جالبی دارد: «این سوال خوبی نیست که بخواهم من جواب بدهم، چون باعث به وجود آمدن یک مشکل بین ما و هواداران‌مان می‌شود و طرفداران ما دنبال کوچک‌ترین حرف از ما هستند تا آن را بهانه کنند که چرا این حرف را زدید، اما می‌توانیم به عنوان قدرشناسی از پیش‌کسوت یا به عنوان قدردانی از کسانی که برای تیم استقلال زحمت زیادی کشیده‌اند از آقای حجازی و پورحیدری نام ببریم.

این را به عنوان کسانی که فوتبالیست ارزشمندی بودند، مطرح می‌کنیم، اما نمی‌توانیم بگوییم دوست داشتیم ایشان در تیم ما بود، زیرا این شکل خوبی ندارد.» او درباره بازی هم می‌گوید: «این بازی یک بازی خاص است. خب درست است که ۳ امتیاز دارد، ولی همیشه حساسیت خودش را به عنوان یک بازی تاریخی که قرار است در تاریخ و رزومه و یاد‌ها ثبت شود، دارد و به همین خاطر است که به نظرم این بازی ارزشمند و مهم است. من فکر می‌کنم پرسپولیس با توانایی‌ها و با درایتی که دارد این بازی را می‌تواند به نفع خودش رقم بزند و یک هیچ ببرد».

در حاشیه

برای تکمیل این پرونده با چهره‌های بسیاری تماس گرفتیم که خیلی‌هایشان یا در دسترس نبودند یا به تماس ما پاسخ ندادند. بعضی‌ها هم تمایلی برای پاسخ دادن به این سوال نداشتند، مثلا:

بهرنگ علوی (پرسپولیسی) گفت: «شرمنده، ترجیح می‌دهم مصاحبه فوتبالی نکنم».

نیما شاهرخ‌شاهی (استقلالی) گفت: «راستش در این باره صحبت نمی‌کنم، معمولا صحبت‌ها جابه‌جا می‌شود و خب این باعث حاشیه می‌شود و فحش به بنده می‌دهند. پس ترجیح می‌دهم چیزی نگویم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود».

منبع: خراسان

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.