Take a fresh look at your lifestyle.

پاسخ پندار اکبری به سؤالی درباره احتمال ساخت سریال گاندو ۳

به گزارش  تراز اقتصاد،پندار اکبری بازیگر سینما و تلویزیون که میهمان بخش پرونده «سریالیست» با موضوع «سریال‌های دانشجویی» بود، تصریح کرد: «در پناه تو» اولین سریالی است که قصد دارم به آن بپردازم. این اثر به کارگردانی حمید لبخنده سال 1374 از شبکه دو پخش شد. این سریال در دوران خودش بسیار محبوب شد و بازیگرانی از جمله پارسا پیروزفر و لعیا زنگنه را به دنیای سینما و بازیگری معرفی کرد. اولین بار بود که با محوریت و موضوع روابط دانشجویان و ازدواج دانشجویی قصه‌ای روایت می‌شد، درام موجود قصه را جذاب کرده بود. بازیگران بزرگی در این کار حضور داشتند و تیم منسجمی داشت.

وی افزود: زمان پخش این سریال سنی نداشتم و تقریباً یک چیزهایی از این سریال یادم هست. نمی‌توانم بگویم زمان پخش آن چندساله بودم، اما هنوز برایم زود بود که بخواهم این فضا را درک کنم.

فرزند عبدالرضا اکبری با اشاره به «روزگار جوانی 1» به قلم اصغر فرهادی و کارگردانی شاپور قریب، ادامه داد: این سریال در سال 1377 برای شبکه تهران ساخته شد و خوب آن را به خاطر دارم و به نسل ما مربوط می‌شود. این مجموعه قصه پنج دانشجو بود که با یکدیگر در خانه‌ اجاره‌ای زندگی می‌کردند و قومیت‌های مختلف با گویش‌ها و لهجه‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار داده بود؛ در هر قسمت از سریال هم ماجرا و اتفاقی برایشان می‌افتاد.

وقتی ناراحتی خانم‌ها باعث ساخت یک سریال می‌شود!

اکبری یادآور شد: سریال «دختران» به نویسندگی حسین مرتضایی و کارگردانی اصغر توسلی هم سال 1379 از شبکه تهران پخش شد و دیگر مجموعه تلویزیونی بود که در ادامه دو فصل سریال «روزگار جوانی» به موضوع دانشجو و زندگی در خوابگاه دانشجویی می‌پرداخت.

مجری برنامه در این خصوص گفت: آن زمان بعد از ساخت «روزگار جوانی» خانم‌ها انتقاد کرده بودند که در این سریال فقط به موضوع پسران دانشجو پرداخته شده است. اصغر توسلی هم این مجموعه را ساخت.

بازیگر سریال «گاندو» نیز در ادامه بیان کرد: آقای توسلی برای اینکه دلشان را به دست بیاورد و ناراحتی‌ها برطرف شود «دختران» را ساخت. «پشت کنکوری‌ها» به کارگردانی پریسا بخت‌آور و نویسندگی اصغر فرهادی رمضان 1381 از شبکه 5 سیما پخش شد. محوریت این سریال روی موضوع دانشجویی بود اما همان‌طور که از نام سریال مشخص است هنوز کاراکترها وارد فضای دانشجویی و دانشگاه نشده بودند.

اعتراف پندار اکبری به رنگ کردن موهایش!

وی افزود: این سریال قصه سیاوش است که عاشق دختر آقای انارکی می‌شود و وقتی برای خواستگاری می‌رود برای او شرط می‌گذارند که باید شغل خوبی داشته باشی یا در کنکور پذیرفته شوی. او هم تلاش می‌کند هر طور شده در کنکور قبول شود. رضا داوودنژاد، سحر ولدبیگی، مریم امیرجلالی و برزو ارجمند از جمله بازیگران این سریال بودند. سریال بامزه‌ای بود و بچه‌های بازیگری که در این مجموعه حضور داشتند به نسبت آن سال‌ها شکسته شده‌اند و تغییر کرده‌اند. یک طوری می‌گویم انگار خودم اصلاً از آن سال‌ها تغییر نکردم! موهایم سفید شده و باید بگویم رنگ است!

بازیگر سریال «گاندو» در ادامه بیان کرد: «ترانه مادری» به نویسندگی مسعود بهبهانی‌نیا و کارگردانی حسین سهیلی‌زاده سال 1387 از شبکه 3 پخش شد و قصه دو برادر یتیم بود که دانیال حکیمی و فاطمه گودرزی در نقش خواهر و برادر سرپرستی این بچه‌ها را به عهده گرفتند. اما مادربزرگشان سعی داشت ارتباطی بین این بچه‌ها برقرار کند. تلاش می‌کند آنها را وارد دانشگاه کند تا آنجا این اتفاق بیفتد.

پندار اکبری اضافه کرد: یک تایمی بیکار بودیم و از مدرسه که می‌آمدیم همه سریال‌ها را می‌دیدیم. اما یکی از جذابیت‌های آن زمان پخش سریال‌های خیابان خلوت‌کن بود. موج نو و اتفاق تازه‌ای بود. هرکدام از این سریال‌ها موج تازه و اتفاق جدیدی بودند و بینندگان زیادی داشتند. سیاوش خیرابی و محسن افشانی هر دو با سریال «ترانه مادری» معرفی شدند. اما آقای دانیال حکیمی از گذشته تا به امروز ماشاءالله اصلاً تکان نخورده‌اند.

او توضیح داد: «ارمغان تاریکی» سریال دیگری بود به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان که سال 1389 از شبکه 3 پخش شد. تفاوت این سریال با کارهای دیگری که در بحث دانشجویی بود، این بود که یک برهه تاریخی توأم با مسائل سیاسی و اجتماعی آن روزها را بازنمایی می‌کرد؛ در واقع بستری انقلابی داشت؛ یکسری دانشجو بعد از زمان تحصیل‌شان و بعد از جنگ با گروه‌های تروریستی مواجه می‌شدند. آرش مجیدی، سودابه بیضایی و لیلا زارع از بازیگران این کار بودند. مجموعه بعدی، سریال «سراب» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و نویسندگی جلال‌الدین درّی بود.

اکبری که خود در سریال«سراب» حضور داشت بعد از دیدن عکس خودش، درباره جوان بودن چهره‌اش در این مجموعه با خنده گفت: اینجا موهایم رنگ بود. رنگ خوبی هم داشت! این سریال درباره یک پروژه علمی بسیار مهم بود که از سوی مسئولان مربوطه و مسئولان دانشگاه حمایت نمی‌شد و برای دانشجویان دلسردی به وجود آورد و باعث شد برخی از اعضا قصد مهاجرت می‌کنند. یکسری همین‌جا می‌مانند و امیدوار می‌شوند. داستان مثل باقی کارهای آقای سهیلی‌زاده تِم عاشقانه داشت.

ماجرای بازیگری حدیث میر امینی از خردسالی!

این بازیگر بعد از دیدن تصویر بازیگران حاضر در این سریال گفت: خانم میر امینی در این سریال حضور داشت. او از دوران خردسالی کار می‌کرد و این عکس برای آن زمان است! خوبی چهره‌های حاضر در سریال‌ها این است که هنوز قابل شناسایی‌اند و می‌توانی بفهمی چه کسی است. نمی‌گویی این چقدر آشناست، چه کسی است؟! به هر حال 10 سال از زمان پخش این اثر گذشته است.

بازیگر «معراجی‌ها» در ادامه افزود: «از یادها رفته» به کارگردانی فریدون حسن‌پور سال 1390 پخش شد و درباره شخصیتی به نام مرتضی بود که پدرش حین ماهیگیری از دنیا می‌رود، او مجبور می‌شود کارگری کند و درسش را هم ادامه بدهد، بعد در دانشکده پزشکی پذیرفته و وارد دانشگاه می‌شود. مجموعه بعدی با تِم دانشجویی در فضایی کمدی تلاش کرد وارد فضای متفاوتی شود؛ «لیسانسه‌ها» به سه لیسانسه بانمک و شیرین می‌پردازد که از سال 1395 تا 1398 در فصل‌های مختلف ساخته و پخش شد.

«لیسانسه‌ها» باید تا فوق دکترا ادامه داشته باشد

اکبری اضافه کرد: لیسانسه‌ها و فوق لیسانسه‌ها ساخته شد و فکر می‌کنم جا دارد بچه‌ها تا فوق دکتری ادامه بدهند. فکر می‌کنم شرایط کرونا این روند را عقب انداخت. البته اطلاعات دقیقی ندارم. در حال حاضر جمع کردن این ترکیب از بازیگران مثل این تیم کمی سخت است و هزینه‌ها را بالا می‌برد. اما به نظرم سریالی که بتواند مخاطبش را حفظ و اضافه کند همچنان باید ادامه داشته باشند. تا جایی که جذابیت‌هایش را از دست ندهد و به آب‌بندی در سریال‌ها نرسد خوب است ساخته شود. خیلی از سریال‌ها فصل‌های بعدی را ساختند و موفق نبودند. کم پیش می‌آید که سریالی ساخته شود و این‌طور مخاطبش را حفظ کند. خودم بیننده پروپاقرص این سریال بودم.

این بازیگر ادامه داد: «پدر» به نویسندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی سال 1398 از شبکه دو پخش شد و قصه دختر و پسری به نام لیلا و حامد است که هر دو در یک دانشگاه تحصیل می‌کنند. «کامیون» دیگر سریالی بود که به این موضوع پرداخت و با حضور چند دانشجو در کنار یکدیگر با تِم طنز ساخته شد. «وفا»، «روزگار قریب»، «مدار صفردرجه» و «شوق پرواز» روایتگر قصه‌های دانشجویی بودند، اما فضای دانشگاهی در این سریال در خارج از کشور است. شخصیت‌های اصلی قصه خارج از کشور زندگی می‌کردند. «یاور»، «کوی دامون» و «پردیس» از دیگر مجموعه‌هایی‌اند که به این موضوع می‌پرداختند.

اکبری خطاب به مجری برنامه گفت: خودم مجموعه‌ای را اضافه کردم که مرتبط با سن و سال شماست؛ سریال«شن‌های کف روخانه» که سال 1376 از شبکه سه سیما پخش شد. این سریال خیلی از بازیگران را معرفی کرد.

مجری برنامه گفت: بله این سریال را به خاطر دارم. به دلیل نزدیک بودن به روز دانشجو در این قسمت از برنامه به سریال‌هایی پرداختیم که به موضوع دانشجو و دانشگاه می‌پرداختند. سریال‌های دیگری هم بودند که البته پرداختشان به این موضوع بسیار جزئی بود و به حواشی پرداخته شده بود. سریال «معراجی‌ها» از این جمله بود که پندار اکبری کنکور قبول شد.

اکبری اذعان کرد: بخشی از سریال «معراجی‌ها» هم فضای دانشگاهی بود. نسخه سینمایی به فضای دانشگاهی ربطی نداشت. اما سریال کاملاً به فضای دانشگاهی پرداخته بود. زحمت هم کشیده بودیم!

درباره گاندو از افشار و امینی بپرسید

او در پایان گفت: فعلاً مشغول کاری نیستم. استراحت می‌کنم و می‌خواهم انتخاب‌های بهتری داشته باشم. صبر می‌کنم تا کارهای خوبی پیشنهاد شود. در مورد «گاندو» من هم مثل شما اخبار را دنبال می‌کنم. خیلی در جریان نیستم که چه اتفاقاتی می‌افتد. فکر می‌کنم خود آقای امینی و افشار بهتر بتوانند پاسخ بدهند که فصل سومی در کار هست یا نه. اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد قطعاً مربوط به سال آینده می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.