Take a fresh look at your lifestyle.

ترفند قاچاقچیان مواد مخدر در ایران و جهان

به گزارش تراز اقتصاد، قاچاق موادمخدر در همه جای دنیا همیشه پر سر و صدا بوده و معمولا قاچاقچیان برای جاساز کردن مواد مخدر از ترفند‌ها و روش‌های عجیب و غریبی استفاده می‌کنند تا دستگیر نشوند. این روش‌ها گاهی آن‌قدر عجیب است که عقل جن هم به آن‌ها نمی‌رسد! به تازگی ویدئویی از چهاردهمین مرحله طرح ظفر (طرح بازداشت قاچاقچیان، توزیع‌کنندگان، خرده‌فروشان و معتادان متجاهر تهران) در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که تعجب همگان را برانگیخته است.

رئیس پلیس تهران با اشاره به کشف دو تن و ۶۷۰ کیلوگرم مواد مخدر و انهدام پنج باند بزرگ مواد مخدر در این طرح، در ویدئوی منتشر شده می‌گوید: «چه کسی متوجه می‌شود که این قالیچه‌ها، یک راهکار برای جابه‌جایی مواد مخدر است؟ نکته بسیار مهم این است که تمام این‌ها با کمک پیچیده‌ترین شگردها، برای کشور‌های اروپایی صادر می‌شده است…». جالب آن‌که برخی اوقات افراد، غافل از این شیوه‌های پیچیده قاچاق مواد مخدر مورد سوء استفاده قرارمی گیرد و مثلا با خواهش یا درخواست یک فرد آشنا یا همسفر، قالیچه یا ظرف ترشی و … را برای او حمل می‌کنند که می‌تواند زندگی آن‌ها را درگرگون کند. در ادامه و به بهانه انتشار این ویدئو در فضای‌مجازی که در آن اکتشاف انواع مخدر مخفی شده در اشیای مختلف را نشان می‌دهد، به بررسی عجیب‌ترین نحوه قاچاق مواد مخدر در ایران و جهان خواهیم پرداخت.

قالیچه‌های شیشه‌ای

در سال ۲۰۱۴ یکی از کم‌سابقه‌ترین کشف‌های مواد مخدر در آلمان اتفاق افتاد که کشف آن تا مدت‌ها سوژه رسانه‌های آلمانی بود؛ ۹ قالیچه ایرانی در قسمت بار فرودگاه لایپزیگ کشف شدند که ۴۵ کیلوگرم هروئین به طرزی ماهرانه در آن‌ها جاسازی شده بود. ماموران فرودگاه در کنترل این محموله، به دلیل سنگینی غیرعادی قالیچه‌ها مشکوک شدند و بعد از آن متوجه شدند در هر قالیچه ۵ کیلو پودر هروئین جاسازی شده و مواد مخدر در ریسمان‌های نازکی قرار داشت که در تار و پود کناره فرش‌ها تنیده شده بود، اما

دیس و تابلوی شیشه‌ای یا مربای تریاک

قبل از خوردن مربا قاشق خود را درون آن بچرخانید شاید، یکی از مربا‌ها حاوی بسته تریاک جاساز شده باشد! به تازگی در بازرسی جدید پلیس کشورمان در گمرک چند شیشه مربا که آماده ارسال به اروپا بود با پک تریاک کشف شد که باعث تعجب همه افراد شد. البته در این کشف دیس‌های چینی و تابلو‌های تزیینی هم بودند که اگر آن‌ها را می‌شکستید با محموله تریاک و شیشه درون آن مواجه می‌شدید.

ترشی هروئین

اگر شما از طرفداران ترشی باشید حتما با دیدن یک شیشه ترشی حسابی دهان‌تان آب می‌افتد و هوس خوردن آن را می‌کنید، اما قاچاقچیان مواد مخدر انگار بیشتر از هر کسی به ترشی علاقه دارند که عقل‌شان رسیده مواد خود را درون شیشه‌های ترشی مخفی کنند. پلیس آلمان در سال ۲۰۱۴ موفق شد ۳۳۰ کیلوگرم هروئین جاسازی شده را در محموله‌ای از مبدأ ایران در آلمان کشف کند. این محموله مواد مخدر یکی از معروف‌ترین کشفیات مواد مخدر در تاریخ آلمان است و بزرگ‌ترین محموله هروئین است که در طول چند دهه گذشته در آلمان کشف و ضبط شده است. انگار پلیس آلمان باهوش‌تر از قاچاقچیان ترشی‌دوست بوده‌است.

تسمه‌های خودرو، لاستیک و …

اگر سریال «می‌خواهم زنده بمانم» را دیده‌باشید با مخفی کردن مواد مخدر درون کامیون به خوبی آشنایی دارید. گاهی قاچاقچیان بدون خبر از کامیون داران مواد مخدر را درون ماشین آن‌ها یا حتی تسمه جرثقیل مخفی می‌کنند تا با خیال راحت و بدون این که خطری آن‌ها را تهدید کند، محموله خود را به مقصد انتقال دهند و وقتی مواد به محل مد نظر رسید با خیال راحت آن را خارج می‌کنند، اما قاچاق از طریق ماشین فقط به کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین ختم نمی‌شود بلکه در ماشین‌های سواری هم مقدار بالایی حتی تا ۷۰ کیلو مواد قاچاق می‌شود این مواد مخدر را در لاستیک‌های زاپاس یا حتی در زیر کفپوش ماشین مخفی می‌کنند.

هروئین درون نارگیل به مقصد ایتالیا

انگار قاچاقچی‌ها در سراسر دنیا با میوه‌ها ارتباط خوبی دارند. ماموران فرودگاه شهر میلان ایتالیا به دو عدد نارگیل مشکوک می‌شوند و پس از شکافتن نارگیل‌ها متوجه می‌شوند درون آن‌ها سه کیلو هروئین جاسازی شده‌است.

کوکائین درون پیچ

مردی اهل پرو که قصد داشت ۲۰ کیلوگرم کوکائین را از بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین به آفریقای جنوبی منتقل کند، موفق نشد و دستگیر شد. فکر می‌کنید این ۲۰ کیلو کوکائین را کجا مخفی کرده بود؟ درون پیچ! این قاچاقچی درون پیچ‌ها را خالی‌کرده بود و کوکائین‌ها را داخل آن‌ها گذاشته بود، اما انگار داستان پیچ‌ها در بین قاچاقچیان بسیار پرطرفدار بوده، چون یک محموله پیچ پر شده از تریاک هم در گمرک کانادا توسط ماموران این کشور کشف و ضبط شده‌است.

بادام و پسته با مغز تریاک

اگر شما هم مثل اغلب ایرانی‌ها عاشق خوردن آجیل و تنقلات هستید باید بگویم قاچاقچی‌های مواد مخدر هم با شما هم‌سلیقه اند، اما نه برای خوردن بلکه برای مخفی کردن مواد مخدر! در این روش قاچاقچی‌ها با دقت بالایی مواد مخدر را در گردو، بادام، پسته و سایر آجیل‌ها جاسازی می‌کنند و در قالب یک محصول صادراتی قصد عبور آن از گمرک کشورمان را دارند که اغلب به دام می‌افتند. در یکی از عجیب‌ترین موارد یک تیم قاچاق مواد مخدر مغز چند کیلو تخمه ژاپنی را خالی و به جای آن بسته‌های بسیار کوچک تریاک جاسازی کردند و دوباره پوسته‌ها را به هم چسباندند که این عملیات در گمرک لو رفت و کل محموله توقیف شد.

تریاک وسط پلوپز

این پلوپز مسیری طولانی از تهران تا فرودگاه لس‌آنجلس را طی کرده و در آن به طرز ماهرانه‌ای تریاک در بسته‌های دارچین جاسازی شده بود! در گمرک آمریکا ماموران بازرسی پی می‌برند که این پلوپز یک وسیله معمولی نیست و مواد مخدر از نوع تریاک به ارزش تقریبی ۱۱۰ هزار دلار درون آن جاسازی شده است.

معده انسان

یکی از موارد جراحی‌های اورژانسی ناشی از انسداد روده یا مسمومیت حاد تریاک است. شاید بپرسید علت چیست؟ متاسفانه قاچاقچی‌های مواد مخدر به جان انسان‌هم رحم نمی‌کنند و مواد مخدر را به شکل بسته‌بندی شده درون بدن انسان‌ها وارد کرده و از این طریق قصد جابه‌جایی آن را دارند که گاهی این بسته‌ها درون بدن افراد حامل می‌ترکد و ممکن است منجر به مرگ آن‌ها شود. در یکی از معروف‌ترین آن‌ها، ۹ ایرانی در ترکیه که سعی داشتند در معده‌شان ۵ کیلو مواد را قاچاق کنند، سال ۹۸ دستگیر شدند.

بیسکویت وانیلی با کوکائین اضافه

بیسکویت وانیلی از آن خوراکی‌هایی است که کنار چای حسابی می‌چسبد، اما نه وقتی که با خوردن آن متوجه یک بسته پلاستیکی سفید رنگ وسط آن با طعم کوکائین شوید! در آوریل سال ۲۰۱۵، ماموران فرودگاه بین‌المللی جرج بوش در شهر هیوستون واقع در ایالت تگزاس متوجه شدند، بسته بیسکویت وانیلی یک شهروند اهل گواتمالا، حاوی کوکائین است. وسط بیسکویت‌ها به جای کرم، با کوکائین پر شده بود. ارزش تقریبی این محموله قاچاق ۶۰ هزار دلار برآورد شد.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.