Take a fresh look at your lifestyle.

آزادراه غدیر در امتداد جاده ابریشم/ شاخص ترانزیت ایران در منطقه افزایش یافت

به گزارش خبرنگار تراز اقتصاد، بابک لارتی امروز درمراسم افتتاح آزادراه غدیر در محل پروژه اظهار داشت: آزادراه غدیر در میانه جنگ اقتصادی علیه کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شد و نمونه‌ای از توان مهندسی کشور است که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به اجرا رسید.

وی ادامه داد: قرارگاه خاتم علاوه بر طراحی و ساخت این آزادراه سرمایه‌گذاری 70 درصدی این پروژه را نیز برعهده دارد و در این پروژه پیمانکار توانمند خصوصی را به کار گرفته است.

لارتی اظهار داشت: کاهش ترافیک استان‌های البرز و تهران و تکمیل بخشی از کریدور شمال ـ جنوب و غرب ـ شرق و برقراری ارتباط بین این کریدورها از مزایای آزادراه غدیر است.

مجری آزادراه غدیر اضافه کرد: ایجاد مسیری ایمن برای مراکز متعدد اقتصادی و جمعیتی البرز، قزوین، تهران و سمنان از دیگر مزایا و البته اهداف پروژه است.

وی اضافه کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در این پروژه 4 مؤسسه و شرکت و 30 پیمانکار خصوصی را در 4.5 سال به کار گرفت.

لارتی افزود: به طور متوسط در این پروژه 2 هزار نفر متخصص و هزار دستگاه ادوات به کار گرفته شد.

مجری آزادراه غدیر یکپارچه سازی پروژه را از شاخص‌های مهم آن عنوان کرد و گفت: این پروژه در امتداد جاده ابریشم قرار دارد و شاخص ترانزیت منطقه را ارتقاء می‌دهد.

وی افزود: 760 هزار مترمکعب بتن ریزی در این پروژه انجام شده است. این آزادراه 4 قطعه دارد که حدفاصل قزوین تا ماهدشت اشتهارد قطعه یک، ماهدشت اشتهارد تا ساوه قطعه 2، ساوه تا قم قطعه 3 و در ادامه تا شرق تهران و آزادراه قم ـ گرمسار متصل می‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.