Take a fresh look at your lifestyle.

جزییات عملیات دستگیری عامل انتحاری در تهران

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهرانی بزرگ در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به بازداشت یک تروریست در عوارضی تهران – قم، اظهار کرد: فرد مذکور ایرانی بود و خودرویی را از تهران دربست کرایه کرده بود و قصد خروج از تهران داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: راننده خودرو مذکور که توسط این تروریست با سلاح مورد تهدید قرار گرفته بود کمک ارزشمندی به پلیس و مأموران  کرد.

وی اضافه کرد: در نهایت ماموران متوجه شدند فرد مسافر حامل یک بمب انتحاری است و در چند نقطه از شهر تهران قصد خرابکاری دارد و در نهایت وی را در عوارضی تهران – قم متوقف کردند.

رحیمی ادامه داد: در ادامه ماموران راننده و عامل خرابکار را از خودرو خارج کردند و تیم چک و خنثی نیز در کمتر از ۱۱ دقیقه به محل اعزام شد. در ادامه با صحبت نیم ساعته با عامل انتخاری و اقدامات ویژه، سرگرد نیروی انتظامی در اقدامی ایثارگرانه و شهادت‌طلبانه به بهانه اینکه قصد دارد تلفن همراه را به فرد خرابکار دهد تا وی با یکی از مقامات صحبت کند، خیز برداشت و وی را کنترل کرد.

وی بیان کرد: در ادامه چک و خنثی نیز انجام و یک قبضه کلت با دو خشاب حاوی ۳۰ تیر جنگی از وی کشف شد.

رحیمی با بیان اینکه این تروریست از اتباع ایرانی است و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته، بیان کرد: این فرد با خود جلیقه، مواد آتش‌زا و خرج‌هایی به همراه داشت که اگر به هدف خرابکارانه خود می‌رسید، انفجار سنگینی رخ می‌داد و تخریب‌های زیادی به دنبال داشت.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: تروریست مذکور مدتی بود که توسط معاندین جذب شده و روی وی کار شده بود و قصد داشت در یکی، دو مرکز در اطراف تهران خرابکاری ایجاد کند.

تبلیغات

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.