Take a fresh look at your lifestyle.

گزینه سیا: ایران یکی از چالش‌های امنیتی آمریکاست

به گزارش اسپوتنیک، «ویلیام برنز» گزینه پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سازمان سیا، امروز طی سخنانی در جمع اعضای کمیته اطلاعات سنا، چین را بزرگترین دشمن ژئوپولیتیکی آمریکا و از جمله اولویت‌های خود در مواجهه با چالش‌های امنیتی پیش روی کشورش توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، برنز در سخنان خود مدعی شد: چشم انداز امروز به شدت در حال پیچیده تر و رقابتی تر شدن است که در آن، یک رهبر چینی متخاصم و درنده بزرگترین آزمون ژئوپولیتیکی ما را پیش رویمان قرار داده است.

گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی سازمان سیا در ادامه سخنان خصمانه خود افزود: اگر (به عنوان گزینه منتخب تصدی سازمان سیا) تعیین شوم، چهار اولویت جدی و مرتبط با یکدیگر من عبارت خواهند بود از: چین، تکنولوژی، مردم و شراکت.

برنز در ادامه سخنان خود مدعی شد که چین در راستای توسعه قدرت نرم خود در آمریکا، اقدام به تاسیس کمپین‌ها، اتاق فکرها و مراکز فرهنگی کرده است.گزینه پیشنهادی تصدی ریاست سازمان سیا همچنین از ایران، کره شمالی و روسیه به عنوان تهدیدات آشنا در برابر ایالات متحده یاد کرد. برنز همچنین در پاسخ به سوال مربوط به چگونگی ارزیابی وی از قابل اعتماد بودن ایران مسلح به سلاح هسته ای، پاسخ منفی داده و گفت آمریکا  باید تمام توان خود را برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای را بگیرد.

تبلیغات

تبلیغات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.